>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

רוטב טריאקי (צילום: istockphoto)
הדרך להומוסקסואליות עוברת בסויה? | צילום: istockphoto
אחרי העופות והחיסונים, מגיע תורם של מוצרי סויה להיות המועמדים לתפקיד הגורמים להומוסקסואליות. אתר האינטרנט YourJewishNews.com מדווח כי חסידות גור, החסידות הגדולה בישראל, הורתה לאסור על תלמידי הישיבות ומוסדות החינוך שלה לאכול מזון המבוסס על סויה. הסיבה, כך על פי הדיווח: חשש לקיום יחסי מין הומוסקסואליים בין תלמידי הישיבה.

"הורמונים בעוף גורמים לילדים להפוך להומואים"

האתר התייחס ל"דיווח בעולם החרדי", מבלי לציין את מקורו, לפיו בחסידות הגיעו למסקנה כי מוצרים המבוססים על סויה מכילים הורמונים שגורמים לאדם להרגיש גירוי בלתי רצוני ו"לפגוע ברוחניות" של תלמידים בגיל ההתבגרות.

אין זו הפעם הראשונה שבה מקשרים בין הורמונים במוצרי מזון לבין הומוסקסואליות. לפני כשבעה חודשים אמרה דוגמנית העל נטליה פריס, פעילה לקידום הצמחונות, כי ההורמונים שמזריקים לעוף "הופכים" ילדים להומואים. "בנות בגילאים 10-7 מתחילות להתפתח מוקדם יותר בגלל ההורמונים שמזריקים לעופות", אמרה פריס. "זאת הסיבה שבנים שאוכלים את העופות הללו מתחילים להפוך להומואים. אנחנו צריכים לשים לב למוצרים שאנו צורכים".

ואם תשאלו את המדען והעיתונאי האיטלקי ג'אן פאולו ואנולי, הוא יזהיר אתכם כי מה ש"הופך" ילדים להומואים הם דווקא חיסונים. למרות ההסבר ההומופובי המפורט שנתן לפני כחצי שנה למהדורה האיטלקית של מגזין התרבות Vice, לא היה לוואנולי הסבר כיצד יש כל כך הרבה ילדים שקיבלו חיסונים ונשארו סטרייטים.