גדול יותר, גאה יותר: עיריית יהוד מונוסון מציינת גם היא את אירועי חודש הגאווה, ולאות הזדהות ותמיכה עם קהילת הלהט"ב, הניפה העירייה דגלי גאווה בבניין העירייה וצבעה את שלט הלב המוצב בכניסה לעיר בצבעי הגאווה. הלילה, נתלשו הדגלים מבניין העירייה ושלט הלב הושחת ורוססה עליו הכתובת "מוות להומואים". 

ראשת העיר יעלה מקליס, שמתגאה כי הצליחה להעלות את העיר למקום העשירי במדד הגאווה העירוני האחרון, החליטה להילחם בהומופוביה ולהגיב בהתאם. במקום דגל הגאווה שנתלש בכניסה לעירייה, היא החליטה להורות על תליית שני דגלים על חזית הבניין. בנוסף, הודיעה העירייה כי שלט הלב יתוקן עוד היום. 

שלט הלב ביהוד מונוסון לפני שהושחת (צילום: באדיבות עיריית יהוד מונוסון)
שלט הלב ביהוד מונוסון לפני שהושחת | צילום: באדיבות עיריית יהוד מונוסון

"אני מגנה בתוקף כל פעילות אלימה ופוגענית מכל סוג שהוא", אמרה ראשת העיר יעלה מקליס ל-mako. "קהילת יהוד מונוסון דוגלת בסובלנות שנים רבות ולרגל חודש הגאווה יצאנו עם קמפיין 'שוויון זה כל הסיפור'.  מדובר במקרה חריג של קיצוניים שאינם משקפים את קהילת העיר. העיר יהוד מונוסון מקבלת את כולם, כך עשינו וכך נמשיך. מורשת ישראל התפתחה באמצעות דיון ומחלוקות מתוך כבוד הדדי, סובלנות ואהבת האדם באשר אדם. אנו סומכים ידינו על משטרת ישראל שתמצא את מבצעי הוונדליזם ותבוא איתם חשבון".

יעלה מקליס (צילום: חדשות 2)
יעלה מקליס, ראש עיריית יהוד | צילום: חדשות 2