>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

עדן וליאת זוג לסביות (צילום: תומר ושחר צלמים)
עדן טפירו (מימין) וליאת רוזנבאום. "מסביב היו זוגות סטרייטים שהתנשקו, ולהם אף אחד לא העיר" | צילום: תומר ושחר צלמים

זאת אמורה הייתה להיות חופשה רומנטית באילת. בריכה, שמש, בטן-גב, ארוחות מפנקות, כל החבילה. אבל לטענתן של עדן טפירו וליאת רוזנבאום, הן ממש לא ציפו לכזה סוג של הומופוביה בוטה, ועוד מטעם מלון נחשב כל כך – לאונרדו רויאל ריזורט של רשת מלונות פתאל. השתיים טוענות כי במלון ביקשו מהם מפורשות שלא להתנשק בפומבי, כי "לא נעים לאורחי המלון לראות זוג לסביות מתנשקות".

"בשום רגע לא עלה בראשו של אף אחד במלון להתנצל"

הכל החל לפני כשלושה שבועות, אז הגיעו טפירו ורוזנבאום למלון. "הייתה שם קבוצה של כ-15 גברים בגיל העמידה, שניסו ללא הפסקה להתחיל איתנו", מספרת רוזנבאום. "כנראה שזוג נשים עורר אצליהן משהו".

טפירו ורוזנבאום החליטו פשוט להתעלם, ולהמשיך את חופשתם כרגיל. אלא שלטענתן, כאשר ישבו על שפת הבריכה, הגיעה מנהלת קשרי האורחים של המלון, אלבינה מילשטיין, וגערה בהן: "לא נעים לאורחי המלון לראות זוג לסביות מתנשקות, אז אני מבקשת להפסיק את זה".

"היא אמרה שיש ילדים ומשפחות, ושנשיקות בין לסביות זה לא לעניין", אומרת רוזנבאום. "שאלנו אותה מי פנה אליה, וזאת כמובן הייתה אותה חבורת גברים שמתחילת שהותנו במלון לא מפסיקה להתחיל איתנו. ממש 'ילדים ומשפחות'. מסביב היו זוגות סטרייטים שהתנשקו, ולהם אף אחד לא העיר".

לאחר כמה דקות בהן נותרו המומות בבריכה, החליטו השתיים לגשת למשרדה של מילשטיין ולדרוש ממנה הסבר לאפליה שלטענתן מנהיג המלון. "כמובן שתשובה מוצדקת והוגנת לא הייתה לה לתת לנו", אומרת רוזנבאום. "החלטנו לעזוב לפני הלילה האחרון, ובשום רגע לא עלה בראשו של אף אחד במלון לנסות להתנצל או לפצות על העוול שנגרם לנו.

במלון מכחישים בתוקף: "מעולם לא נאמר משפט כזה לאורחינו"

"אני תוהה אם ככה מתייחסים לכל הזוגות בני אותו מין שמשלמים ורוצים להתארח ברשת פתאל. אולי כדאי פשוט ליידע את הקהילה הגאה שברשת מלונות פתאל הכניסה לזוגות בני אותו מין אסורה או מלווה בביזוי והשפלה".

במלון לאונרדו רויאל ריזורט מכחישים בתוקף כי נאמר לטפירו ורוזנבאום שלא נעים לאורחי המלון לראות זוג לסביות מתנשקות. "מעולם לא נאמר משפט כזה לאורחינו", נמסר בתגובה רשמית מטעם המלון. "אנו שמחים לארח כל אורח באשר הוא. הבריכה הינה שטח ציבורי, ולכן אנו מבקשים מאורחינו לגלות בה התנהגות שאינה חורגת מגבולות הטעם הטוב. כך נדרש כל זוג – ללא קשר לנטייתו המינית. בכל אופן, אנו מתנצלים אם נגרמה לאורחים עוגמת נפש".

>> מה החזון של הקהילה הגאה לשנים הבאות?