גבר צעיר מאוסטרליה חטף שוק בזמן שגלש ב"גריינדר", אפליקציית הסטוצים הפופולרית לגייז, משום שבזמן גלילה אקראית הוא נתקל בפרופיל של אבא שלו, שבמקרה מחזיק בדעות מאוד הומופוביות, לא שזה מפתיע מישהו. 

האירוע כולו התרחש בתקופה האחרון, והגבר, שהזדהה בשם ג'ייקוב, שיתף את צמד מנחי הרדיו האוסטרליים קייל וג'קי או בסיפור המטלטל. זה היה סתם עוד יום רגיל וג'ייקוב גלל בין אינספור הריבועים ותמונות הגוף נטולות הראש שיש לאפליקציה להציע. פתאום הוא ראה טורסו ספציפי שמשך מאוד את תשומת הלב שלו, רק לא בגלל הסיבות הנכונות, אלא משום שמשהו בתמונה היה נראה לו מאוד מוכר. 

"לחצתי על התמונה כדי לראות אם אם יש סיכוי שזה אבא שלי", אמר לצמד המנחים והסביר שהצליח לזהות בתמונה את חדר הרחצה שנמצא בבית הוריו. עוד סיפר ג'ייקוב שההורים שלו עדיין נשואים, אבל הוא מעולם לא שם לב או שמע על קרע ביחסים ביניהם, זאת אומרת, לפחות לא עד לרגע בו שיתף את העולם בדיוק מה קרה.

ג'ייקוב, שגם בפרופיל שלו יש רק תמונות גוף, החליט לבדוק את החשדות שלו לעומק ושלח הודעה לפרופיל החשוד. "לא פלירטטתי, התחלתי שיחה רגילה, כתבתי שאני אוהב את התמונה שלו ושאלתי מאיפה הוא", סיפר ג'ייקוב בתוכנית. "ביקשתי תמונה של הפנים, וכשקיבלתי אחת ראיתי שמדובר באבא שלי". 

תמונת גוף בגריינדר (צילום: צילום מסך גריינדר)
תמונת גוף בגריינדר | צילום: צילום מסך גריינדר

האוסטרלי הנדהם המשיך וסיפר שאבא שלו והוא לא נמצאים ביחסים טובים, מאז שיצא מהארון. "הוא היה נגד זה ושנא אותי. הוא כעס נורא ולא רצה שום קשר אלי או לחיים שלי", נזכר ג'ייקוב, אך גילה גם חמלה. "לעיתים קרובות, גברים הומואים שחיים בארון נעשים יותר הומופובים ככל שהם מתבגרים. לא אכפת לי שהוא הומו, אני רוצה לדעת למה הוא החביא את זה ממני כל כך הרבה שנים, ואני לא רוצה שהוא ישקר לאמא שלי, אני לא רוצה שזה יפגע בה". 

ג'ייקוב סיפר שהוא נקרע וביקש את עצת המאזינים - האם להתעמת עם האב והאם כדאי לו לגלות לאמא שלו? חלק מהמאזינים הציעו לדבר קודם עם האבא, אבל מרביתם דווקא חשבו שהדבר הנכון לעשות הוא לשבת עם שני ההורים לשיחה משותפת, בידיעה שהיא לא הולכת להיות פשוטה. "אתה חייב לדבר על זה עם שניהם, הם חייבים להיות מודעים לזה", אמר מאזין אחד. "לבן הזוג שלי קרה דבר דומה - לאבא שלו היו שישה ילדים, הוא היה מנהל בנייה וכלפי חוץ נשוי באושר. אבא שלך יהיה מאושר באמת אם הוא יהיה נאמן לזהות האמיתית שלו, ולאמא שלך מגיעה ההזדמנות להיות מאושרת באמת".

מאזין אחר סיפר שאבא שלו עשה את אותו הדבר, אבל הצליח לתקן מערכת היחסים עם אשתו ולהמשיך להיות כן בנוגע לזהות המינית שלו. "מצאתי מגזינים גאים במושב האחורי של המכונית שלו", הוא סיפר. "אז יום אחד אחרי העבודה עקבתי אחריו כדי לגלות מה הוא עושה בערבים. דיברתי עם אחים שלי וגיליתי שהוא עשה את זה כל החיים שלנו. ההורים שלי עדיין ביחד היום ודיברתי איתם על זה, כי אחרי הכל - כולנו צריכים להיות באים במי שאנחנו". 

אפליקציות דייטינג (צילום: Alexandra Popova, Shutterstock)
אפליקציות דייטינג | צילום: Alexandra Popova, Shutterstock

 אפשר לשמוע את השיחה המלאה כאן