עומד מעל בימת הנאומים, ילד בן 9 מציב שאלה בכנס בדנוור, קולורדו, ולוחץ את ידי המתמודד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב. לילד הייתה שאלה די פשוטה לראש העיר (לשעבר) פיט בוטיג'ג', הפוליטיקאי הראשון שרץ לנשיאות כשהוא מחוץ לארון. הילד שואל: “האם תעזור גם לי לספר לעולם שאני הומו?”. בוטיג'ג' ענה לילד, “אני רוצה להיות אמיץ כמוך”, כך מדווחים ב-BNN בלומברג.

הילד, זאכארי רוף העלה את השאלה, למרות שאינה הופיעה בשאלות המוכנות מראש לאירוע, והפתיע את בוטיג’ג’ מעל בימת אולם הכנסים של נמל התעופה של דנוור ביום שבת האחרון. לרגע הפוליטיקאי עמד במקומו ללא מילים. הקהל בתגובה החל לעודד בקריאות "Love is love”.

“ובכן, לא נראה לי שאתה צריך הרבה עצות ממני", אומר בוטיג’ג’ לזאכארי, “אתה נראה לי די חזק. לקח לי הרבה זמן להבין איך לספר שאני הומו אפילו לחברי הטוב ביותר".

View this post on Instagram

A post shared by Pete Buttigieg (@pete.buttigieg) on

"זה לא הולך להיות קל, אבל זה בסדר", הוא ממשיך, "אתה יודע מי אתה וזה מה שחשוב באמת, מכיוון שכשאתה יודע מי אתה, יש לך מרכז כובד שיכול להחזיק אותך בזמן שכל מיני סערות חולפות סביבך".

>> "בכל מקום הייתי 'עומר ההומו'"

>> 12 סיפורי אהבה גאים שעשו היסטוריה טלוויזיונית

>> "לא רצינו שהאבא יהיה מעורב יותר מדי בגידול הילד"

הפוליטיקאי בן ה-38 הודה לילד שעלה לבמה כדי לשאול שאלה כבדת משקל, והבטיח לו כי שאר האנשים בחייו "יוכלו להיות מעט יותר אמיצים, בגלל שאתה היית אמיץ".

"הדבר האחרון שאני רוצה שתדע הוא שלמרות שאינני יכול להבטיח לך שזה תמיד יהיה קל, אני יכול להבטיח שתהיה לך התמיכה שלי", הוא מסכם.

העצרת בדנוור הייתה התחנה הראשונה לאחר המשאל בנוודה, שם ברני סנדרס ניצח ברוב של שליש מהקולות, בעוד בוטיג’ג’, ג’ו ביידן ואליזבת’ וורן מדשדשים מאחוריו.