>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ההפגנות לא הצליחו. מתוך אחת ההפגנות בסנט פטרסבורג
עכשיו זה רשמי – סנט פטרסבורג, העיר השנייה בגודלה ברוסיה, היא מעתה עיר הומופובית וטרנספובית. המושל גאורגי פולטבצ'נקו חתם אמש על החוק האוסר על יציאה מהארון.

מעתה, כל מי שבכל זאת יביע בפומבי את נטייתו המינית ייקנס בסכום של 50 אלף רובל (כ-6,000 שקל).

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק – לחצו כאן

חשש מהומופוביה בכל רוסיה

החוק החדש קובע איסור על "קידום של מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליוּת וטרנסג'נדריוּת". באוקטובר העביר גם מחוז ארכנגלסק שבצפון-מערב רוסיה הצעה דומה, וכעת חוששים בקהילת הלהט"ב ברוסיה כי חוקים דומים ייחקקו ברוסיה כולה.

בעקבות אישור החוק ההומופובי, הכריזו ארגונים ברחבי העולם על חרם תיירות, במסגרתו הם קוראים לקהילת הלהט"ב וחבריה ברחבי העולם שלא לבקר בסנט פטרסבורג. פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, בשיתוף הארגון הבינלאומי All Out פרסמו סרטון ובו קריאה לחרם. הסרטון מפנה לעצומה שפרסם הארגון, שתוגש למושל פולטבצ'נקו. 

בסרטון משתתפים פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, לצד פעילים שהגיעו במיוחד לצורך הצילומים. הפעילים חוסמים את פיותיהם בסרטי הדבקה, שעל חלקם כתוב: "מושתק". כמו כן, הם נושאים שלטי מחאה, המכוסים בבריסטולים שחורים, המסמלים השתקה של הסיסמאות הכתובות על השלטים.

הסרטון מצולם על רקע היצירה "אגם הברבורים" של המלחין הרוסי הנודע פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, שניסה להתאבד בשל חוסר היכולת לקבל את היותו הומו.

קריאה דחופה לעזרה מארגונים ברחבי העולם

לפני כעשרה ימים שלח שרון יגרמן, חבר הוועדה מנהל של האגודה למען הלהט"ב, מכתב מחאה לשגריר רוסיה בתל אביב, סרגיי יקולב.

"ברצוננו להביע את דאגתנו באשר לחקיקה בסנט פטרסבורג", כתב יגרמן. "כפי שאנו מבינים, זכויות אדם בסיסיות עלולות להישלל מקהילת הלהט"ב המקומית. אנו מצפים מממשלת רוסיה להתנגד לחוקים כאלה, כיוון שקיומן של קהילות אלו ברחבי העולם היא עובדה קיימת.

"קהילת הלהט"ב המקומית יכולה לתרום לאינטרסים ממשלתיים, כגון תיירות, כלכלה, גיוון ושוויון. אנחנו קוראים לנשיא דמיטרי מדבדב להתערב בהקדם האפשרי ולהושיט יד לקהילת הלהט"ב הרוסית, בכך שיסייע להם לקדם את זכויות האדם שלהם ולהגן עליהם באופן שווה לכל אדם ברוסיה".

רשת ארגוני הלהט"ב הרוסיים פרסמה מכתב ובו קריאה דחופה לעזרה של ארגונים ברחבי העולם, בשל מה שהיא מכנה "מצב חירום של ממש". לאור החשיפה הגדולה שהנושא קיבל ב-mako גאווה, פנו נציגי הארגונים לערוץ וביקשו את עזרתם. "אנחנו בסכנת חיים! המצב פה ממש מפחיד, אנחנו צריכים עזרה!", אמרו פעילים מסנט פטרסבורג.

הרשת פתחה דף מיוחד בפייסבוק, ומבקשים מהציבור להיכנס ולתמוך. כמו כן, ארגון All Out פרסם עצומה למען הקהילה ברוסיה, וקורא לציבור לחתום עליה.

>> מחאה עולימת נגד טבח ההומואים בעיראק

>> הראל סקעת: אני רוצה להיות אבא"

>> צפו: חייל מארינס מנשק את בן זוגו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה