>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ראש עיריית טורונטו ודגל גאה (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
לא בבית עירייתי. ראש עיריית טורונטו | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images
טורונטו, אוטווה, מונטריאול וערים רבות נוספות בקנדה, מביעות סולידריות עם קהילת הלהט"ב ברוסיה, ומניפות את דגלי הגאווה על בנייני העירייה.

בטורונטו הונף דגל הגאווה על בניין העירייה, על תורן מיוחד המיועד להנפת דגלים לצורך הזדהות עם מדינות או ארועים. התורן משמש להנפת דגלי מדינות בזמן ביקורי ראשי מדינות בטורונטו, וכן הנפת דגלים שונים במהלך אירועים במדינה ובעולם שהעם הקנדי מבקש להזדהות איתם, כמו למשל הנפת דגל הגאווה בזמן מצעדי הגאווה בעיר.

אך הפעם סירב ראש העיר רוב פורד להנפת הדגל, שבוצעה לבקשתו של המרכז הקהילתי  The 519 Church Street, וביקש להורידו, בטענה שהאולימפיאדה היא לא מקום לפוליטיקה. לעומתו, טען סגן ראש העיר נורם קלי, כי הנפת דגל הגאווה היא "מעשה מאוד קנדי".

"הדגל הועלה לבקשתו של ארגון בטורונטו, שיש לו את היכולת לבקש להניף את הדגל, ואני שמח לתמוך בבקשה. אני חושב שזה מראה כי העיר טורונטו מכבדת וכוללת את כל קהילות ותושבי העיר בחיבוק שלה. זו גם אמירה שאנחנו לא מפחדים לעמוד על הזכויות שעוברות התעללות בחלקים אחרים של העולם. זה דבר מאוד קנדי להיות מודאג ולדאוג לאחרים". אלא שבקשתו של פורד נדחתה על ידי חברי המועצה והדגל נשאר על ראש התורן.


דגלי גאווה הונפו גם בערים אחרות ברחבי קנדה, פעמים רבות ביזמת ראשי הערים: באוטווה הונף דגל גאווה במרכז העיר ביזמת ראש העיר, אשר ספג עלל כך ביקורת רבה. אחד האזרחים כתב לראש העיר בטוויטר כי אם הוא לא יפעל להורדת דגל הגאווה, הוא לא יקבל את קולו יותר. בתגובה ענה לו ראש העיר: "אם כך, אני לא רוצה את הקול שלך".

גם בעיירה ילונייף, עיר הבירה של הטריטוריות הצפון מערביות של קנדה, שרוב תושביה הם אינואיטים (אסקימואים), הונף דגל המשלב בין הדגל הקנדי לבין דגל הגאווה.

בפוסט שפרסם ראש העיר בעמוד הפייסבוק האישי שלו נכתב: "העיר ילונייף עומדת בסולידריות עם קהילות ברחבי קנדה לתמיכה בזכויות אדם ושוויון ברחבי העולם. דגל הגאווה יונף בעיר ילונייף למשך אולימפיאדת החורף בסוצ'י".

הפוסט זכה לעשרות שיתופים ותגובות, החל מתגובות אוהדות כמו "אדיר, שיוויון לכולם", וחלקן פחות: "יש דרכים אחרות להראות סולידריות. תורידו אותו".

קנדה מניפה דגל גאה למען הומואים ברוסיה (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
גם המייפל גאה | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק