>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
מכחיש את ההאשמות. אנדרו
סטריאוטיפים, שנאת נשים ורמיסת זכויות: מנהלת לשעבר של סלון יופי בבריטניה תובעת מעסיקה בגין פיטורים בלתי מוצדקים ומאשימה אותו בהתבטאויות מיזוגיניות – כך מפרסם הדיילי מייל הבריטי. לטענתה של התובעת, אחד המשפטים שהשמיע לה המעסיק היה: "מהיום אני מעסיק רק שמנות, הומואים ולסביות – כי נמאס לי מעובדות שיוצאות לחופשת לידה".

התובעת היא נטאשה ברנהול, בת 26 מהעיר שפילד שבדרום יורקשייר, צפון אנגליה. היא שימשה מנהלת של אחד הסניפים של "Funky Divas", רשת של ארבעה סלוני יופי בעיר, בבעלותו של מעצב השיער אנדרו רודג'רס, בן 34.

לטענתה של של ברנהול, היא ספגה מרודג'רס יחס בריוני שאילץ אותה לעזוב את מקום עבודתה, רק מפני שנכנסה להריון. היא תובעת מבית המשפט לפסוק כי התפטרותה מצדיקה פיצויי פיטורים וכן להטיל על מעסיקה לשעבר קנס כספי בגין רמיסת זכויותיה.

בעל הסלון מכחיש: "שקר וכזב, אני לא מדבר ככה"

עובדת נוספת, טרייסי אוורט, אמרה בבית המשפט כי גם היא התפטרה בשל יחסו המזלזל והבוטה של רודג'רס לנשים. "אנדרו היה נוהג לומר: 'נשבר לי מהנשים הללו שמייבשות לי את המשאבים, אני הולך להפוך להן את החיים לגיהנום'".

אחת העדות במשפט, קירסטי דייבר, טכנאית ציפורניים בת 32, סיפרה כי רודג'רס הזועם נזף בה על כך שנכנסה להריון – מה שיוביל אותה לקחת חופשת לידה.

"הוא אמר שבעתיד הוא יעסיק רק הומואים, לסביות ושמנות, כי לדבריו הומואים ולסביות לא יוצאים לחופשות לידה ועם נשים שמנות אף אחד לא ירצה לעשות ילדים. ככה, לשיטתו, אף אחד מעובדיו לא יצטרך לצאת לחופשת לידה".

רודג'רס עצמו טען בבית המשפט כי הטענות כוזבות לחלוטין. "שקר וכזב, אני לא מדבר ככה", אמר. "זה מגוחך לחשוב שאדבר ככה, זה מנוגד לטבע שלי. התובעת נפגעה כי מנעתי ממנה ומעובדת נוספת לפתוח סלון מתחרה בזמן שעבדו אצלי".