נישואים גאים היו קיימים ב"סימס" הרבה לפני שמדינות ליברליות כאלה ואחרות אישרו זאת, ועכשיו יצרנית משחקי הווידאו MAXIS, האחראית לסדרת המשחקים הנמכרת והממכרת, עושה ככל הנראה צעד נוסף קדימה לטובת הקהילה הגאה. 

על פי הודעת החברה, בתחילת השנה הבאה היא תמסור עדכון דרמטי בנוגע להוספת האפשרות לבחור לשון פנייה במשחק, זאת אחרי תקופה ארוכה בה חקרה את הנושא ואספה מידע על שפה א-בינארית. המחקר של החברה נולד בעקבות עצומה שעליה חתמו 20 אלף אנשים, בבקשה להוסיף למשחק אפשרות לבחור בלשון פנייה נייטרלית מבחינה מגדרית. 

מתוך המשחק (צילום: צילום מסך, EA)
צילום: צילום מסך, EA

במאי האחרון אמר אחד ממפתחי המשחק כי החברה שוקלת זאת ברצינות: "מאז אנחנו חוקרים מאפייני שפה בעולם יחד עם יועצים רבים, ואספנו מידע על אזורים שאולי דורשים שינוי", אמר אז. עוד הוא הוסיף שהחברה מעוניינת להודיע על השינוי הגדול עוד לפני שחרור העדכון, זאת כדי שהחברה תוכל להקשיב לתגובות השחקנים ולבצע התאמות נוספות במידה ויהיו כאלה. 

מעריצי המשחק הגאים ביקשו לראשונה אפשרות לבחור את לשון הפנייה במשחק כבר לפני שנים, וההודעה על העדכון בקרוב בינואר הציתה לא התרגשות וספקולציות בקרב המעריצים, שבטוחים שהאפשרות לבחור לשון פנייה תתווסף למשחק כבר במהלך השנה הקרובה: "הידיעה שאנחנו קרובים כל כך לגלות איך לשון פנייה תשתלב במשחק ממלאת לי את הלב כל כך שאני בוכה, ברצינות", כתב אחד או אחת המעריצימ.ות הנלהבימ.ות.