המליאה של מועצת העיר ציריך נועדה לדון בתקציב התכנית לחינוך מיני. הביקורת של הפוליטיקאי דניאל רגלי עוררה מהומה, כשהסביר לדבריו את הצד הבעייתי של אתר האינטרנט לחינוך מיני Lust and Frust (תשוקה וכאב). לדבריו האתר מקדם הומוסקסואליות והפקרות מינית, אך מונע מידע חשוב מקוראיו: “גייז שמחליפים פרטנרים רבים שמים קץ לחייהם בגילאי ה-30 וה-40, מכיוון ששרירי פי הטבעת שלהם לא עומדים בלחץ כראוי".

מה שהתחיל בצחוקים המשיך במהומה באולם, עד שראשת העיר קורין מאוש, לסבית גאה, קראה את המליאה לסדר. רגלי קיבל מטחי ביקורת על תרומתו האומללה לדיון אפילו מראש מפלגתו.

המפלגה השוויצרית העממית (SVP) היא סיעה שמרנית עם זיקות נוצריות מסורתיות. חבר המפלגה רגלי קיבל תשובה חד משמעית מראש המפלגה, מרקו דנות', שהצהיר: "אני לא רוצה לראות אותו יותר". מפלגות השמאל קראו לפיטוריו, וטענו שאם החוק נגד פשעי שנאה היה כולל גם התבטאויות הומופוביות, מצבו היה חמור.

>> חלאס! 7 דברים שהקהילה חייבת להפסיק לעשות ב-2018

>> שמות של סרטי פורנו או טעמים של בן אנד ג'ריס? תתפלאו

"מי שמסוגל לקשור ביחד בין שרירי פי הטבעת של הומוסקסואלים לבין התאבדות, נמצא רחוק מאוד מלהיחשב כנבחר ציבור", טענה רנה שג, ראשת הארגון הלהט"בי הצלב הוורוד. אך רגלי ממשיך בשלו: "מה שאמרתי היה מה שאף אחד לא רצה לשמוע". הסיבה האמיתית לאחוזי ההתאבדות הגבוהים יחסית בקרב להט"בים מסבירה שג, היא האפליה הנפוצה בחברה כיום.