>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
דווין ג'ונס. נרצח בלי סיבה

גם במונחים של ג'מייקה, המורגלת בפשעי שנאה הומופוביים, בהיותה מחזיקה בתואר המפוקפק "המדינה ההומופובית ביותר בעולם", מדובר במקרה חריג בחומרתו: המוני אנשים ביצעו בשבוע שעבר לינץ' וביתרו את גופתו של נער בן 17, ככל הנראה הומוף הנוהג להגיע למסיבות בבגדי אישה. במשטרה פתחו בחקירה, אולם פעילי זכויות אדם באי מפקפקים ברצינות כוונותיה של המשטרה, הנוהגת לגלות אדישות לפשעי שנאה הומופוביים.

התקרית אירעה בשבוע שעבר, במהלך מסיבה שהתקיימה במונטגו ביי, בירת חבל סיינט ג'יימס שבצפון-מערב האי. הנער, לבוש בבגדי אישה, רקד עם בחור נוסף. לדברי פעילי זכויות להט"ב בג'מייקה, נערים הומואים רבים נוהגים להתחזות לנשים, על מנת שלא יבולע להם, ועל כן ההערכה היא כי מדובר בנער הומו.

זרקו אתה גופה לשיחים

אחת הנשים במסיבה זיהתה כי מדובר בנער, וקראה לאנשים נוספים. אחד האנשים במסיבה תפס את הנער, "בדק" את איבר מינו ואישר בפני הנוכחים כי מדובר בנער. ההמון הזועם ביצע בו לינץ', דקר את הנער בכל חלקי גופו ולאחר מכן ביתר את גופתו לחלקים רבים. את חלקי הגופה זרקו הרוצחים אל השיחים.

במשטרה פתחו בחקירה ואמרו כי הם פועלים לאיתור החשודים, אולם פעילי זכויות להט"ב במדינה מפקפקים ברצינות הדברים. "המשטרה מטייחת מקרים כאלה וסוגרת תיקים מחוסר ראיות", אמר מוריס טומלינסון, פעיל בפורום הג'מייקני לשוויון. "פשעי השנאה במדינה נעשים בעידוד השלטונות והממסד הדתי.

"רק בחודש האחרון בוצעה תקיפה אכזרית בזוג הומואים שהתגלה מקיים יחסי מין בתא שירותים באוניברסיטה. המשטרה לא עשתה כלום. ראש הממשלה החדשה, פורשיה סימפסון מילר, הבטיחה עם היכנסה לתפקידה בשנה שעברה, שהיא תבטל את החוק האוסר על הומוסקסואליות. ובסוף, בעקבות לחץ דתי, היא חזרה בה".