>> לקבוצה של mako   גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אלן דג'נרס ופורשיה דה-רוסי (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
סובלות מאפליה? אלן דג'נרס ופורשיה דה רוסי | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
על אף השיפור שחל במעמדה של הקהילה הגאה בארץ ובעולם, נראה כי מעוז השמרנות ההוליוודי עדיין לא השתנה. מחקר חדש מגלה כי מרבית השחקנים ההומואים והלסביות סובלים מאפליה מתמשכת בשל נטייתם המינית.

המחקר, שנערך על ידי הגילדה של שחקני המסך (Screen Actors' Guild) המייצג למעלה מ-160,000 שחקני טלוויזיה וקולנוע, ניתח תשובותיהם של כ-5,900 משיבים – ביניהם כ-15% להט"בים.

משכורת נמוכה מעמיתיהם הסטרייטים

מהנתונים עולה כי למעלה ממחצית השחקנים שמעו הערה פוגענית והומופובית על הסט, וכשלישי מתוכם מאמינים כי המלהקים, הבמאים והמפיקים בחרו בשחקנים אחרים לתפקיד בשל נטייתם המינית.

מאט בומר (צילום: צילום מסך מתוך buzz feed)
מרוויחים פחות. מאט בומר | צילום: צילום מסך מתוך buzz feed

אחד מתוך חמישה שחקנים הומואים טועi כי סבל סוג של אפליה, כאשר גברים הומואים וביסקסואלים בסבירות גבוהה לספוג שנאה ויחס עוין במקום העבודה. קרוב ל-1 מתוך עשרה שחקנים להט"בים טוענים כי לא זכו בתפקיד בשל נטייתם המינית.

נתון מעניין נוגע לרמת השכר של השחקנים הגאים: מרבית המשיבים טוענים כי המשכורת שלהם נמוכה בהרבה מעמיתיהם הסטרייטים.

ג'יין לינץ' (צילום: David Livingston, GettyImages IL)
לא קיבלו תפקיד בשל נטייתם המינית ג'יין לינץ' | צילום: David Livingston, GettyImages IL

ג'ודי הרמן, מנהל המחקר הטרנסג'נדרי במכון וויליאמס, אמר כי חלק מהמשיבים הביעו חשש כי תפקיד בדמות גאה יגביל את עתידם המקצועי בהוליווד. "בהתחשב בכך שרב השחקנים הגאים צפויים לשחק דמויות גאות, שחקנים אלה סובלים מהשפעה חסרת פרופורציה הנובעת מדעות קדומות של מלהקים בשל תפקידיהם הקודמים".

לצד הנתונים השליליים, יש נקודת אור חיובית: 72% מהשחקנים ההומואים והלסביות טוענים כי יציאתם מהארון לא השפיעה על הקריירה שלהם.

>> המשפחות ההוליוודיות הגאות הכי מפורסמות