>> לקבוצה שלmako    גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
טיפולי המרה הוגדרו כגורמים נזק בלתי הפיך
ארגוני הפסיכולוגים והפסיכיאטרים בארצות הברית וברחבי העולם כבר מזמן קבעו כי "טיפולי המרה" אינם אתיים. לא רק שלא ניתן להפוך הומו לסטרייט, הוכח כי אלה שהוצגו כסיפורי הצלחה, לא רק ש"חזרו לסורם", אלא שנגרם להם נזק נפשי בלתי הפיך ולעתים גם נזק פיזי.

כעת טוענים תלמידים בבית ספר יהודי בלונדון כי המוסד הציע לתלמידים להצטרף לקבוצת תמיכה ל"טיפולי המרה", אם הם "חושבים" שהם הומואים.

בראיון לעיתון ג'ואיש כרוניקל, סיפרו תלמידים ב- JFS - Jewish Faith School, כי במהלך שיעור חברה התנהל דיון על הומוסקסואליות. בסופו של השיעור, לטענתם, הוצע לתלמידים להצטרף לארגון הנקרא JONAH, כמשהו שכדאי להם לבחון, אם הם "חושבים" שהם הומואים.

בארגון (Jews Offering New Alternatives For Healing; יהודים מציעים חלופות חדשות לריפוי), נוהגים להציג את ההומוסקסואליות כדבר הניתן "לשיכוך" עם "פוטנציאל לחיסול".

"רוב התלמידים ראו בזה אקט פוגעני"

"הם לימדו אותנו איך 'לרפא' הומואים, במסגרת דיון האם האדם בוחר להיות הומו או לא", אמר אחד התלמידים. "לאחר מכן היה סיכום של 'ההסתכלות היהודית', שבו הסתכלנו על היהדות האורתודוכסית, המגנה הומוסקסואליות.

"בסוף השיעור נשאלנו מה אנחנו חושבים על יהודים דתיים שעשויים לשנוא את עצמם, כיוון שהם הומואים. השקופית האחרונה במצגת הייתה תמונה ובה הפנייה לאתר של ארגון JONAH, אם יש תלמידים הומואים ששונאים את עצמם בגלל נטייתם המינית. הייתי בהלם".

תלמיד נוסף אמר לעיתון: "אם אני הייתי הומו או דואג באשר למיניות שלי, הייתי ממש מבואס כתוצאה מהשיעור הזה. הם יכלו לפרסם ארגונים אחרים, כמו אלה שתומכים בנוער גאה ומעודדים בני נוער לאהוב את עצמם. אבל הם פרסמו ארגון שפועל בדרך לא אתית, ואני יודע שרוב התלמידים ראו בזה אקט פוגעני".

דייב שוֹ מארגון "קשת בריטניה", ארגון הלהט"ב היהודי הגדול ביותר בממלכה המאוחדת, אמר כי אם הטענות נכונות, הארגון מגנה את בית הספר. "אם הטענות נכונות, הרי שבית הספר מגביר כאן את הסיכון שתלמידיו ייווצר נזק בלתי הפיך בטווח הארוך", אמר.

מנהל בית הספר מכחיש

אולם, מנהל בית הספר, ג'ונתן מילר, מכחיש בתוקף כי המוסד קידם את הארגון בקרב תלמידים הומואים. "חומר הלימודים הדן בהומוסקסואליות נלמד לאורך שנים, ומדובר בשקר גמור כי ההתייחסות לארגון JONAH נועד לעידוד התלמידים לגשת אליו", אמר מילר בראיון לאתר PinkNews הבריטי.

"אנחנו מלמדים שהיהדות מתנגדת להומופוביה ולאפליה", אמר. "זהו שקר שקידמנו את JONAH או את עמדותיו. אנחנו מקווים שהתלמידים יוזנו במחשבה ובהזדמנות לדיון ערני, במטרה לסייע להם לגבש עמדות משלהם.

"בשום פנים ואופן לא לימדנו שנקודת מבט מסוימת היא נכונה או לא נכונה בשיעור, שעוצב על מנת לקדם דיון. בית הספר מעסיק יועצים חינוכיים שנועדו לסייע לתלמידים במקרה של מצוקה. יועצים אלו הם עובדים סוציאליים, המחויבים לאתיקה מקצועית, ולא יפעלו בניגוד לכללי האתיקה".

בנוסף, מילר הודיע כי בעקבות התגובות השליליות של התלמידים, בית הספר ישקול האם להציג בעתיד את כתובת אתר האינטרנט של הארגון.

 >> צפו: השטויות שאישי ציבור אמריקאים אומרים

>> חמישים הגאים והגאות של 2011

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה