מועצת העיר ניו יורק העבירה ב-2017 חוק האוסר על תושבי העיר לעסוק ב"טיפולי" המרה להומואים וטרנסג’נדרים בשטחה. החוק העירוני הועבר שנתיים לפני חוק האוסר "טיפולי" המרה בכל מדינת ניו יורק. על החוק מערער ד"ר דויד שוורץ, "מטפל" חרדי, הטוען שהאיסור החדש עובר על זכותו לחופש הביטוי וחופש הדת. ה"מטפל" מברוקלין הגיש לבית המשפט תביעה על האיסור של טיפולי המרה, ובה נכתב כי האיסור "הינו הפרה בוטה של חופש הביטוי וחופש הדת", מכיוון שהחוק הזה מונע בעדו "לטפל" ביהודים בקהילתו ולסייע להם לחיות באמונתם ללא נטיות הסותרות את עמדת התורה.

את פנייתו לבית המשפט הגיש בסיוע ארגון Alliance Defending Freedom, שהוכר בידי רשויות לזכויות אדם בארה"ב כקבוצת שנאה אנטי-להט"בית. עורך הדין מטעם ה-ADF יוצא להגנת המטפל החרדי: "לד"ר שוורץ הזכות להשתמש בכישוריו המקצועיים, בכדי לסייע למטופליו לחיות בהתאם לאמונתם המשותפת והסמכות הדתית של התורה".

>> עידן שרעבי: "אני חווה מיניות שקשורה לטירוף"

>> המטיילים הגאים האלו יוציאו לכם את העיניים

>> החוצה! הסלבס שהוצאו מהארון בניגוד לרצונם

ארגון ADF ידוע בפעילות משפטית ולובי אינטנסיבי נגד חוקים למניעת אפליה והגנה על להט"בים ברחבי ארה"ב. הארגון התפרסם בציבור הרחב, כשלקח על עצמו את ההגנה המשפטית על הקונדיטור שסירב למכור עוגת חתונה לזוג הומואים. למרות עמדותיהן הקיצוניות כנגד קהילת הלהט"ב, הארגון הנוצרי-אוונגליסטי מקיים קשרים קרובים עם המפלגה הרפובליקנית וממשל טראמפ, ומספקים תמיכה הדדית בבתי המשפט וברשויות המחוקקות.