>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ריצ'אד נובל בתמונה מהמסע

אחרי שאושר להומואים ולסביות לשרת בצבא ארה"ב וסיים שנים של עיסוק בנושא, הפך נושא הנישואים הגאים לחם ביותר בארה"ב. בשנה החולפת עוד ועוד מדינות מאשרות לגייז להתחתן בתחומן. כעת יש מי שלוקחים את העניינים לידיים (ובעיקר לרגליים) ויוצאים למסע ברחבי היבשת: להסביר, לשכנע ולהפיץ את חשיבות העניין.

מעביר את הבשורה

בחודש שעבר החל ריצ'ארד במסע החשוב של חייו: על אופניים ברחבי ארה"ב במטרה להעביר את המסר החשוב בעד נישואים גאים ושוויון זכויות ללהט"ב.

המסע בין 53 הימים ו-3,667 מיילים (5,901 ק"מ) יתחיל במדינת וושינגטון, שצפויה להצביע בנובמבר הקרוב האם להתיר את החוק המאשר לזוגות בני אותו המין להתחתן, ויסתיים במיין – שם נושא שוויון זכויות לגייז והזכות להינשא עומדת על סדר היום. בנוסף, יעבור קארי גם במינסוטה, שנושא נישואים גאים צפוי להיות למרכזי בבחירות הקרובות במדינה.

"נושא נישואים גאים מעסיק רבים בחברה האמריקנית, ואני הולך לתרום את חלקי לדיון בצורה ישירה" מסר קארי, שלו בן בן 20. "אדבר על חשיבות העניין עם כל מי שירצה".

קארי אינו היחיד שתורם ממרצו לנושא זכויות הלהט"ב. חלוץ המאבק של הקהילה הגאה, ריצ'ארד נובל סיים לאחרונה מסע ברחבי ארה"ב למען זכויות אדם. במסעו, אותו החל בסן פרנסיסקו ב-11 במרץ וסיים בג'קסון-וויל ב-9 ביוני, חצה נובל עשר מדינות ו-2,700 מיילים (4,345 ק"מ).

"נשאתי את דגל הגאווה בהרי הרוקי ובמדבר נבאדה, למען מת'יו שפרד, קבוצות גאות ונבחרי ציבור", מסר נובל בתום המסע הארוך.

>> היום בית המשפט יקבע: האם גייז ולסביות בקליפורניה יוכלו להתחתן?