קווין (Quinn), כדורגלנ.ית א-בינארי.ת המשחק.ת בנבחרת הנשים של קנדה באולימפיאדה, עומד.ת לעשות היסטוריה ולהפוך לטרנס.ית הראשונ.ה שקוטפ.ת מדליה אולימפית. נבחרת קנדה בכדורגל כבר הבטיחה לעצמה מדליה, זאת לאחר שניצחה את נבחרת ארצות הברית בחצי הגמר שהתקיים אתמול (ב'). משחק הגמר שיתקיים ביום שישי הקרוב מול שוודיה יקבע מי יזכה במדליית זהב ומי במדליית כסף. 

קווין אמנם קטפ.ה מדליית ארד באולימפיאדה הקודמת בריו דה ז'נרו, אבל מאז יצא.ה מהארון כא-בינארי.ת ועדכנ.ה את לשון הפנייה לנטולת מגדר. לאחר מכן קווין קיבל.ה אישור להמשיך לשחק כדורגל בנבחרת הנשים, זאת על סמך המין ולא הזהות המגדרית. 

 "לצאת מהארון זה קשה", כתב.ה בשנה שעברה בעמוד האינסטגרם. "אני יודע שעבורי זה משהו שאעשה פעם אחר פעם כל החיים שלי. שנים רבות אני חי.ה כטרנסג'נדר מול האנשים שאני אוהב.ת, ותמיד תהיתי מתי אצא מהארון בפומבי". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Quinn (@thequinny5)

קווין הסביר.ה אז שהשתדל.ה לתמצת את הרגשות כלפי הזהות המגדרית בפוסט אחד, אבל שהסיבה שבגללה בחר.ה לצאת מהארון היא כדי לתת טיפים לאנשים סיסג'נדר איך להפוך לבני ברית טובים יותר של אנשים על הקשת הטרנסית. "זה תהליך ואני יודע שלא הכל יהיה מושלם, אבל אם אני יכול.ה לעודד אתכם להתחיל אז זה כבר משהו". 

עצם הנוכחות של קווין במשחקים האולימפיים בטוקיו כבר עשתה היסטוריה, זאת אחרי שהפכ.ה לטרנסג'נדר הראשון מחוץ לארון שמתחרה באולימפיאדה, במשחק הפתיחה של נבחרת קנדה ב-21 בולי. "הטרנס הראשון באולימפיאדה. אני לא יודע.ת איך להרגיש", הוא כתב באינסטגרם אחרי אותו משחק.

"אני גאה לראות את עצמי בהרכב, אני עצוב.ה כי אני יודע.ת שיש ספורטאים וספורטאיות שלא היו יכולים לחיות את האמת שלהם בגלל העולם. אני מרגיש.ה אופטימי.ת לשינוי. שינוי בחוק, שינוי בכללים, שינוי בהלך הרוח", המשיכ.ה קווין. "בעיקר, אני מרגיש.ה מודע.ת למציאות. נערות טרנסיות מודרות מספורט. נשים טרנסיות מתמודדות עם אפליה בעודן מנסות להגשים את השאיפות האולימפיות שלהן. המאבק לא הסתיים. אני אחגוג כשכולן יהיו כאן". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Quinn (@thequinny5)

הבהרה: בשפה האנגלית קיימת לשון פנייה נטולת מגדר (They), המשמשת אנשים על הקשת הטרנסית שלא מזדהים כזכר או נקבה, כמו דמי לובאטו וסם סמית'. השפה העברית היא שפה מגדרית ומציבה קשיים בפנייה ראויה ונכונה כלפי א.נשים א-בינאריים. בכתבה זו בחרנו להשתמש בלשון מעורבת ואנו מתנצלים אם יש מי שנפגע.ה מכך.