אח מבית החולים לשעת חירום "ויסמה אתלט" שנמצא בבירת אינדונזיה, נעצר בחשד שקיים יחסי מין בשירותי בית החולים עם אחד מחולי הקורונה המאומתים המאושפזים במקום. המקרה נחשף ביום שישי האחרון, אחרי שהמטופל פרסם בחשבון הטוויטר שלו צילום מסך של התכתבות בין השניים, בה קבעו להיפגש בשירותים למטרת סקס. כאילו שזה לא היה מספיק, הוא גם צירף צילום של ציוד המגן האישי של איש הצוות הרפואי מוטל על רצפת חדר השירותים, כך על פי הדיווח של אינדונזיה אקספט

בית החולים בו הכירו האח והחולה הוקם במיוחד כדי לטפל בחולי הקורונה והוא מנוהל על ידי הפיקוד הצבאי האזורי. מנהל הפיקוד נחשף לפוסט והחל בחיפוש אחרי הצמד, שסיכנו לא רק את עצמם, אלא גם את כל שאר הצוות הרפואי שנחשף לאח הסורר. 

שניהם נעצרו, הודו במעשה ועברו בדיקות קורונה. החולה המאומת הוחזר לבית החולים, אחרי שנמצא כי הוא עדיין חיובי לנגיף ואילו האח הועבר לידי משטרת ג'קרטה, אחרי שתוצאות הבדיקה שלו חזרו שליליות. נציג ארגון האחיות הלאומי של אינדונזיה אישר את האירוע והודה למנהל הפיקוד של בית החולים על שהעביר את הטיפול בנושא לידי המשטרה: "האח חייב לעבור הליך משפטי", הוא אמר. 

אח עם ציוד מגן (צילום: REC Stock Footage, Shutterstock)
אז נפגש בשירותים? אילוסטרציה | צילום: REC Stock Footage, Shutterstock

בעוד שברוב חלקי המדינה יחסי מין חד מיניים מותרים על פי החוק, לפחות על הנייר, קהילת הלהט"ב המקומית מתמודדת עם רדיפות, סטיגמות ואלימות, זאת בזמן שאין כל הגנה חוקתית מפני אפליה כלפי הקהילה. אזורים מסוימים במדינה מנוהלים לפי חוקי השריעה, מה שמקנה לדתיים קיצוניים להטיל אימה על הציבור. 

בחודש שעבר, שני גברים ממחוז אצ'ה במדינה נתפסו מקיימים יחסי מין והם עומדים בפני עונש סדיסטי של 100 מלקות בציבור, בגין "נטייתם המינית הבלתי חוקית". בשנה שעברה, שני נערים בני 17 הולקו בפומבי 17 פעמים, לאחר שנתפסו מתכרבלים.