>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
הנשיקה הלסבית שהסעירה את צרפת
ניסיון אחרון להיאבק בחוק שיזם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, אשר יאפשר נישואים בין בני אותו מין ברפובליקה: האינדיפנדנט הבריטי מדווח ז'אן פרנסוה קוֹפֶּה, נשיא האיחוד למען תנועה עממית, מפלגת האופוזיציה העיקרית בצרפת, יוזם סדרה של הפגנות באיזורים הכפריים בצרפת, ובכך לתת לנושא לקבל גוון של מאבק בין צרפת האורבנית לצרפת הכפרית – המכונה "La France Profonde" (בתרגום חופשי: "לב לבה צרפת").

עידן חדש לקהילה גאה בצרפת

ההצבעה על החוק, שאמורה הייתה להתקיים החודש, נדחתה לנובמבר, על מנת להכניס מספר תיקונים בסעיפי החוק. החוק צפוי לעבור ברוב גדול בפרלמנט.

"אני קורא לכל תומכינו בכפרים לצאת ולהפגין נגד ניסיונות השמאלנים לאיים על עמודי התווך של החברה הצרפתית", אמר קופה.

קופה הוסיף: "יש להגן על עתיד ילדי צרפת. בואו לא נשכח שב-1984 היו הפגנות של 'La France Prfonde' שהביאו לניצחון המאבק נגד חיסול בתי הספר הקתוליים ברפובליקה. יחד נוכל להביס את היוזמה שתאפשר נישואים בין בני אותו מין ושלילת הזכות מילדים גם לאבא וגם לאמא".

את ההצעה לשוויון בנישואים כבר הגישה המפלגה הסוציאליסטית של הולנד לפני כשנה, בעת שהייתה באופוזיציה. כעת מתכוונים להגישה באותו הניסוח, מה שיפתח עידן חדש עבור הקהילה הגאה ברפובליקה.

המאבק בנישואים גאים מגיע לכפרים אחרי שבשבוע שעבר התאספו מפגינים ב-75 ערים צרפתיות כדי להביע התנגדותם למהלך. תמונה אחת נותרה חקוקה בזיכרון מאותו היום: "הנשיקה של מרסיי". אותה תמונה שצולמה על ידי ז'ראר ז'וליאן, צלם סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, והפכה לסיפור שכל צרפת דיברה עליו.

שתי התיכוניסטיות, ג'וליה בת ה-17 ואוריין בת ה-19, נעמדו מול המפגינים ההמומים והתנשקו למשך כמה שניות. בראיון למגזין הצרפתי "טאטו" הן סיפרו ששתיהן סטרייטיות אבל שהן חשו צורך ספונטני להפגין סולידריות. כעת נותר לראות איזה שתי סטודנטיות (או סטודנטים) יפתיעו את הכפריים?

>> נישואים גאים בצרפת - בקרוב?