אף פעם לא מאוחר מדי: שחקנית ליגת הבייסבול האמריקאית המקצוענית לנשים לשעבר, מייבל בלייר, שהיוותה השראה לדמותה של מיה מורדביטו, אותה גילמה מדונה בסרט "ליגה משלהן" (1992), יצאה מהארון בגיל 95. 

בלייר יצאה מהארון בפסטיבל הסרטים האמריקאי טרייבקה, במהלך שיחה עם הקהל על סדרה חדשה של אמזון המבוססת על הסרט העלילתי, שעסק בהקמת ליגת הבייסבול האמריקאית המקצוענית לנשים שפעלה בשנות ה-30 וה-40. שלא כמו הסרט הקלאסי, הסדרה החדשה, אותה יצרו וויל גרהאם ואבי ג'ייקובסון ("ברוד סיטי"), מתמקדת בדמויות להט"ב ומשלבת את סיפוריהן של שחקניות שחורות שלא הורשו להשתתף בליגה.

בשיחה, אמרה בלייר כי היא "חושבת שזו הזדמנות נהדרת עבור השחקניות הצעירות האלו להבין שהן לא לבד, שהן לא צריכות להסתתר. הסתרתי את זה במשך 75, או 85 שנה. למעשה זאת הפעם הראשונה שאי פעם יצאתי מהארון". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by A League of Their Own (@leagueonprime)

סרטון היציאה מהארון של בלייר שותף באינסטגרם של אולפני אמזון והסדרה החדשה. "רוב חייה, אגדת הספורט בת ה-95 מייבל בלייר הרגישה שהיא צריכה להסתיר את האני האמיתי שלה", כתבו באמזון. "היום היא יצאה מהארון בפומבי בפעם הראשונה. אנחנו לא יכולים להיות יותר שמחים בשבילה, ונמשיך לקדם אהבה, קבלה וחינוך בתוך ומחוץ למגרש".

בלייר, שזכתה לכינוי "All The Way Mae" במהלך ימיה כשחקנית פעילה בשנות ה-40 המאוחרות, סיפרה כי הבינה שהיא נמשכת לנשים עוד בנעוריה. "חשבתי לעצמי, אלוהים אדירים מייבל מה לא בסדר איתך? בגלל שנדלקתי על איזו בחורה בתיכון והיה ביננו איזה קטע, אתם יודעים איך זה", היא אמרה. "זה היה ממש רע בגלל שבימים ההם לא היית מעיזה לומר דבר כזה למשפחה או אפילו לרמוז למישהו שאת לסבית. זה היה הדבר הכי נורא בעולם". 

למרות זאת, ההצטרפות של בלייר לליגת הבייסבול המקצוענית לנשים שינה את חיה, לדבריה. "טסתי לשיקגו, התקבלתי לקבוצה, ומה אני אגיד לכם - זאת הייתה התקופה הכי מדהימה בחיים שלי, בגלל ששאלו אותי אם אני רוצה לצאת לבר, והתברר שזה היה גיי בר", נזכרה. "מעולם לא הייתי כל כך מאושרת".