דמי לובאטו (28) שיתפה את קהל המעריצים והעוקבים בסרטון שפורסם היום (ד') ברשתות החברתיות כי החליטה לצאת מהארון כא-בינארי.ת וביקשה לפנות אליה מעתה בלשון רבים. חשוב לציין כי לשון הפנייה רבים (They/Them) נקראת באנגלית כנטולת מגדר או על הרצף הא-בינארי, ומשמשת אנשים רבים.

עם זאת, מכיוון שעברית היא שפה מאוד ממוגדרת ויש בה לשון רבים ולשון רבות, אנשים רבים אשר מזדהים כא-בינאריים בישראל משתמשות לרוב (אך לא רק, ותמיד רצוי לשאול או להקשיב איך אדם פונה אל עצמו) בלשון מעורבת.

הזמרת, היוצר והשחקן האמריקאית כבר יצא מהארון בעבר כפאנסקסואלית, אך אז הוסיפה כי אין לו עניין להיתפס כ"מומחה או דוברת" בנושא. בסרטון היציאה מהארון שפרסמה לובאטו בטוויטר, שהוא גם הפרק הראשון בסדרת פודקאסטים חדשה בכיכובו הנקראת D4, אמרה לובאטו כי "אני רוצה לקחת את הרגע הזה לשתף משהו אישי. בשנה וחצי האחרונות עברתי תהליך ריפוי עצמי, דרכו גיליתי שאני מזדהה כא-בינארי.ת".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)

לובאטו המשיכה וביקש כי מעתה יפנו אליה בלשון רבים. "אני מרגישה שזה מייצג בצורה הטובה ביותר את הפלואידיות המגדרית שלי ומאפשר לי לחוש בדרך האותנטית והנאמנה ביותר את האדם שאני עוד לומד להכיר. אני רוצה להבהיר שאני עדיין בלמידה אישית ולא טוענת שאני מומחה בנושא". 

לדברי לובאטו, היציאה הזו מהארון מובילה אותה לרמה אחרת של פגיעות, אבל למרות זאת הוא דחק במעריצים להמשיך ולחיות את האמת שלהם. בשרשור אחר בטוויטר הוסיפה הכוכב כי "בכל יום שאנחנו קמים ניתנת לנו ההזדמנות להיות מי שאנחנו רוצים ומקווים להיות. ביליתי את רוב חיי לגדול מול כולם. ראיתם את הטוב, הרע וכל מה שבין לבין. מסע חיי לא היה רק עבור עצמי, אלא גם עבור כל אלה שחיים מצידה השני של המצלמה". 

לובאטו הכריזה כמה היא שמחה לשתף את החדשות על חייו החדשים וסיפר כי הוא עושה זאת עבור כל אותם האנשים שלא יכולים לשתף את הקרובים אליהם בזהות האמיתית שלהם. "בבקשה תמשיכו לחיות את האמת שלהם ודעו שאני שולחת המון אהבה לכיוון שלכם".

דמי לובאטו (צילום: מתוך האינסטגרם )
דמי לובאטו | צילום: מתוך האינסטגרם

תודה מיוחדת לשירלי צ'ארלי קליינמן על סיוע בעריכת הכתבה.