שלל תיאוריות קונספירציה מופרכות נשמעו בהקשר של רעידת האדמה בנפאל, החל מניסוי גרעיני תת קרקעי שבוצע על ידי ה-CIA ועד קידוחי נפט שיצאו מכלל שליטה. בימים האחרונים הצטרפה אל הרשימה המפוקפקת הזו סיבה כחול לבן, לפיה רעידת האדמה היא "תוצאה של משכב זכר".

אלא שהרעיון האחרון הוא לא פרי מוחם הקודח של גולשים הזויים, אלא דעתם של רבנים ונבחרי כנסת ישראלים, כפי שזכה לכותרות בכלי תקשורת מרכזיים בישראל דוגמת וואלה. עצם הפרסום בישראל, המדינה היהודית, נותן לתיאוריות לגיטימציה כך שגם כלי תקשורת בעולם מדווחים כי לפי היהדות משכב זכר הוא שגרם לרעידת האדמה בנפאל, במה שמוציא שם רע לישראל בעולם.

כך צוטטו דבריו של הרב משה שטרנבוך, ראש אב בתי הדין ב"עדה החרדית", שפורסמו באתר וואלה, שלפיהם טען בפני תלמידיו כי משכב זכר וגילוי עריות הם הגורמים לרעידת האדמה בנפאל. "בעוון עריות ומשכב זכר הקדוש ברוך הוא כועס והאדמה תרעד וההרים יעשנו", ציטט הרב את דברי המדרש מפרק תהילים, והסביר כי: "הקדוש ברוך הוא חס עלינו ולא הביא את העונש עלינו, אבל כדי שלא נשכח את המושג שקיים עונש נורא של רעידת אדמה על עוון זה, שלח לנו אזהרה ממדינה רחוקה כדי שנזכור שעונש זה קיים".

כלי תקשורת מדווחים כי הרעידה התרחשה בגלל הומואים

יש גם שמצטטים עדיין התבטאות קודמת וזכורה במיוחד של ח"כ שלמה בניזרי בשנת 2008, שאמר: "אנחנו מחפשים רק את הפתרון הגשמי, איך לשפץ ואיך למנוע. לי יש עוד דרך איך למנוע את רעידות האדמה. הגמרא אומרת למה קורות רעידות אדמה בעולם - אחת הסיבות זה דברים שהכנסת נותנת להם לגיטימציה - משכבי זכר. אומר הקדוש ברוך הוא, אתה מרעיד את אבריך במקום שלא צריך להרעיד, אני ארעיד את עולמי במקום אחר כדי לעורר אתכם. לכן הייתי מציע שהכנסת תרשום לפניה הצעת ייעול - במקום לחוקק חוקים איך לקדם משכבי זכר במדינה, וממילא מקדמים את רעידות האדמה, על ידי כך אולי נחסוך למדינת ישראל כמה מיליונים".

האסון בנפאל הוכיח שוב כמה מדינת ישראל דואגת לאזרחיה. נציגי הממשלה פעלו בנחישות עבור כל אותם זוגות חד מיניים, על מנת להבטיח את שלומם של ההורים ששהו בנפאל, התינוקות שנולדו להם והפונדקאיות.

ההרס בעקבות הרעידה בנפאל, היום
6,000 איש נהרגו. נפאל | צילום: רויטרס

ובכל זאת, מי שמעיב על החגיגה התקשורתית אלו גורמים הומופובים שונים, בפוליטיקה ובתקשורת, המנצלים את המצב על מנת להשתלח פעם נוספת בקהילה הגאה ולהאשים אותה באסון. השתלחויות אלה יוצרות הדים באמצעי התקשורת ברחבי העולם, המצטטים את האמירות המגיעות מישראל ומציגות מדינה הומופובית וחשוכה.

וכך, למרות מאמציה הכבירים של מדינת ישראל לדאוג לאזרחיה מצד אחד, ולסייע לנפאל בהתמודדות עם האסון מצד שני, בעולם היו מי שהיה להם נוח להתעסק דווקא באמירות ההומופוביות המגיעות מישראל, ומאשימות את ההומואים במותם של 6,000 איש.