בעל אכסניה הנמצאת בבירת מחוז אצ'ה באינדונזיה שם לב כי אל חדרו של גבר בשנות ה-20 לחייו מגיעים אורחים גברים רבים, מה שהעלה את חשדו לגבי הנעשה בפנים. הוא דרש משאר הדיירים לפלוש אל החדר כדי לברר מה מתרחש שם, ואלה תפסו את הגבר בזמן שקיים יחסי מין עם גבר אחר. ההמון הזועם תפס את שני הגברים וגרר אותם לתחנת המשטרה.

על פי הדיווחים השונים, שני הגברים יעמדו לדין בשבועות הקרובים בבית משפט המבוסס על חוקי השריעה. אם יורשעו, הם עומדים בפני עונש סדיסטי במיוחד - 100 מלקות בפומבי, עונש אכזרי ופופולרי באזור, המוטל לא רק על "נטייה מינית בלתי חוקית", אלא גם על הימורים, יחסי מין מחוץ לנישואים וצריכת אלכוהול. עונשים אחרים הנמצאים על הפרק הם קנס של קילוגרם זהב או מאסר עד שמונה שנים. 

מלקות באינדונזיה (צילום: CHAIDEER MAHYUDDIN/AFP, GettyImages)
עונש פופולרי במחוז אצ'ה, בו מוטלים חוקי השריעה | צילום: CHAIDEER MAHYUDDIN/AFP, GettyImages

זוג הגברים האומללים הם לא הראשונים שחווים השפלה שכזאת. אצ'ה היא המחוז היחיד במדינה בו מוטלים חוקי השריעה, מה שמקנה לקנאים דתיים קיצוניים להטיל את מרותם על הציבור הרחב ולהותיר ריק בכל הנוגע לזכויות אדם, ובפרט זכויות להט"ב. 

בשאר חלקי המדינה, יחסי מין בין אנשים מאותו המין מותרים, לפחות על הנייר. עם זאת, משמר זכויות האדם מדווח כי הרשויות במדינה משתמשות בחוק האוסר על פורנוגרפיה כדי לרדוף אחרי קהילת הלהט"ב במדינה. רק לפני מספר חודשים עצרה משטרת ג'קרטה במדינה עשרות גברים שהשתתפו במסיבת גייז, שנערכה לכבוד יום העצמאות של אינדונזיה. 

אם יורשעו, הדבר יפתח פצעים רבים בקרב הקהילה הגאה במדינה. בשנה שעברה שני נערים בני 17 הולקו בפומבי 17 פעמים אחרי שנתפסו מתכרבלים.  ב-2017 שני גברים בני 20 ו-23 נידונו ל-85 מלקות בפומבי אחרי שנתפסו מקיימים יחסי מין, מופע עינויים מחריד בו צפו אלפי אנשים, חלקם תיירים. 

סגן ראש משמר זכויות האדם, אחת מקבוצות ההסברה הלהט"ביות הגדולות בעולם, קרא לנשיא אינדונזיה ג'וקו וידודו לאסור את העונש. "השעון מתקתק לוידודו. הוא צריך להוכיח שתמיכתו בשוויון זכויות לכולם אינה עוד רטוריקה ריקה מתוכן", אמר, "וידודו צריך להיות ברור לשלטונות כי מלקות הן עינויים שבגינן יישאו באחריות. הוא צריך להתחיל להגן על צעירים מפני עינויים".