ג'ייק דניאלס (17), שחקן הכדורגל הבריטי הפעיל הראשון שיצא מהארון מאז 1990, זוכה בימים אלה לתמיכה רחבה מהציבור הבריטי, ממועדוני כדורגל במדינה ואפילו ממשפחה המלוכה עצמה. כזכור, החלוץ של קבוצת בלקפול, שמשחקת בליגת הצ'מפיונשיפ, יצא בהודעה שריגשה רבים. 

"העונה הזו הייתה נהדרת עבורי, אבל מחוץ למגרש החבאתי את מי שאני באמת. כל חיי ידעתי שאני הומו ועכשיו אני מוכן לצאת ולהגיד את זה", כתב. "זה צעד לתוך הלא נודע, להפוך לאחד הכדורגלנים הראשונים בבריטניה שיצאו מהארון, אבל לקחתי דוגמא מאנשים מענפי ספורט אחרים, כמו ג'וש קבאלו, שהיו מספיק אמיצים כדי לעשות את המהלך".

השחקן המקצועי הראשון בבריטניה שיצא מהארון מאז 1990, גיי'ק דניאלס (צילום: טוויטר)
השחקן המקצועי הראשון בבריטניה שיצא מהארון מאז 1990, ג'ייק דניאלס | צילום: טוויטר

קבאלו, שחקן הכדורגל האוסטרלי שיצא מהארון באוקטובר האחרון והפך אז לשחקן הכדורגל הפעיל היחיד שעושה זאת, הגיב לדברים ואמר שהוא "מאוד גאה" בדניאלס על הצעד האמיץ. "בזמן שאני וקבוצת אדלייד יונייטד מתאמנים למשחקי חצי הגמר של ליגת העל באוסטרליה, רציתי לעצור לרגע כדי להתייחס להודעה של ג'ייק ולהגיד כמה אני גאה באומץ שלו", אמר קבאלו לדה גרדיאן. "זו תחושה נהדרת לדעת שהסיפור שלי עזר לג'ייק להיות האני האמיתי שלו. זה מרגש לראות שהסיפור שלי השפיע ועורר השראה במיליונים בכל רחבי העולם, ולהיות עד לכך שזה עוזר לפתח את המשחק העולמי בכל הרמות. לעולם הזה יש מקום לכולם. האהבה תמיד תנצח". 

גם השחקן סר איאן מקלן ומנחה הטלוויזיה הבריטי הגאה פיליפ שופילד שלחו ברכות, ואפילו הנסיך ויליאם, השני בסדר לרשת את כתר המלוכה הבריטי ונשיא ההתאחדות הבריטית לכדורגל, שצייץ בתמיכה. "כדורגל צריך להיות משחק לכולם", כתב. "מה שג'ייק עשה דורש אומץ ובתקווה יעזור לשבור מחסומים שאין להם מקום בחברה שלנו. אני מקווה שהבחירה שלו לדבר בפתיחות תיתן לאחרים אתה הביטחון לעשות את אותו הדבר". 

דניאלס הוא שחקן הכדורגל הבריטי הפעיל השני שיוצא מהארון. הראשון שעשה זאת היה ג'סטין פשנו, שיצא מהארון בשנת 1990, אך שילם על כך מחיר כבד מאוד. בשנת 2013, לאחר שכב רפרש, יצא מהארון שחקן הכדורגל הבריטי תומאס היצלספרגר וכמותו עשה גם תומס ביטי ב-2020.