>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
המורה, ג'ולייט היבס

רבים מאלה המסייעים לבני נוער, לרבות כותב שורות אלו, הואשמו לא אחת על ידי הורים הסובלים מבורות כי "הפכו" את ילדיהם להומואים. אולם, כאשר הבורות, המובילה להומופוביה, מקבלת רוח גבית ממערכת החינוך – זה כבר מקומם.

כזה הוא המקרה של  ג'ולייט היבס, מורה בתיכון העירוני של העיר דירפילד ביץ' שבדרום פלורידה, שעמדה לחקירה על ידי ועדת החינוך של מחוז בראוורד, לאחר שהורים התלוננו עליה ש"הפכה" את בתם ללסבית.

למרות שהוועדה מצאה כי המורה פעלה ללא דופי, הגישה היבס קבילה לנציבות שוויון ההזדמנויות במקום העבודה על עצם העמדתה לחקירה מחוזית.

הסתירה "במזיד" מההורים את דבר נטיותיה המיניות של הבת

הסיפור פורסם לראשונה בעמוד הפייסבוק של תוכניתה של אלן דג'נרס. תחילתה של הפרשה בתלונה שהגישו זוג הורים למנהל בית התיכון העירוני של דירפילד ביץ' נגד היבס, אישה סטרייטית המשמשת מורה בתיכון זו השנה העשירית. 

ההורים טענו בתלונתם כי היבס "הפכה" את בתם, תלמידת כיתה י"ב, ללסבית, הסתירה "במזיד" את הנושא מההורים ואף עודדה את הנערה לברוח מהבית.

מנהל התיכון, ג'ון מרלו, העביר את הנושא לחקירה בוועדה המחוזית. בחקירה התברר כי המורה עירבה בנושא עובדת סוציאלית, כיוון שנפלה קורבן לבריונות רשת על ידי אביה החורג, שהטריד אותה בטוויטר על רקע נטיותיה המיניות. העובדת הסוציאלית הבהירה לנערה כי אינה חייבת לחזור לביתה, אותו עזבה, כיוון שעברה לא מזמן את גיל 18.

"אחשוף ביוטיוב את השחיתות בבתי הספר במחוז"

"דיווחתי על בריונות רשת, והואשמתי בהתנהגות לא מקצועית", אמרה היבס. "זוהי טקטיקה בריונית של מנהל בית הספר". 

בראיון לעיתון סאן סנטינל אומרת המורה כי החקירה פגעה לה בקריירה, ולכן בחרה להתלונן על המנהל ועל הוועדה המחוזית, על כך שהנושא לא נסגר ברמה הבית ספרית. 

בעקבות התקרית הודיעה היבס כי תתמודד על מקום בוועדה המחוזית בשנת 2014. "אני מתכוונת לפרסם סרטונים ביוטיוב שיחשפו את השחיתות בבתי ספר במחוז", כתבה היבס בפייסבוק.

למרות ניסיונות חוזרים ונשנים של הסאן סנטינל, לא התקבלה תגובתו של מנהל התיכון, ג'ון מרלו.

>> בן 14 מישראל: "המורים והיועצת מתנכלים לי כי אני הומו"