מספר מדינות בראשות סעודיה דרשו אתמול (שלישי) מענקית הסטרימינג נטפליקס להסיר מהפלטפורמה כל תוכן הנוגד את ערכי האסלאם. למרות שבפנייה לא פורטו בדיוק באילו תכנים מדובר, ברור לשני הצדדים כי הכוונה היא לכל תוכן המכיל אלמנטים להט"בים. 

הדרישה נשלחה אל נטפליקס מחברי ועדת התקשורת של מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ, איגוד מקצועי-פוליטי בו חברות סעודיה, איחוד האמירויות, בחריין, כווית, עומאן וקטאר. נוסף לכך, הגישו סעודיה ואיחוד האמירויות בקשות דומות נפרדות. הוועדה הזהירה את נטפליקס כי אם לא תעמוד בדרישה זו, תפעל נגדה בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה.

ערוץ הטלוויזיה של סעודיה, אשר נשלט על ידי המדינה, ראיין מי שהזדהתה כיועצת התנהגותית וכינתה את נטפליקס כ"נותן החסות הרשמי של הומוסקסואליות". במהלך הכתבה אף טושטשו קטעים רבים מסרטי אנימציה, ביניהם נשיקה בין שתי נשים המופיעה בסרט "עולם היורה: מחנה הקרטיקון". סוכנות הידיעות AP דיווחה כי ערוץ הטלוויזיה הסעודי אף טען כי המדינה עשויה לחסום את השירות במדינה, בגלל "תכנים מזיקים לילדים". 

סעודיה החלה לבסס את תעשיית הקולנוע המקומית שלה רק בשנת 2017, מה שהוביל מאז לבניית מתחמי בתי קולנוע, פיתוח חברות מקומיות וייסוד פסטיבל הסרטים "הים האדום". עם זאת, האופי האסלאמי-סוני של המדינה הוביל למספר התנגשויות עם תעשיית הבידור המערבית הליברלית. בחודש יוני הממלכה הסעודית, יחד עם רשימה ארוכה של מדינות אחרות המאזור, אסרה על הקרנת הסרט "שנות אור" מבית פיקסאר, לאחר שדיסני סירבה לצנזר נשיקה בין זוג נשים. לפני כן היה זה "דוקטור סטריינג' במימדי הטירוף" שנאסר להקרנה בגלל דמות אחת גאה. 

בסעודיה לא קיימים חוקים המתייחסים או אוסרים על הומוסקסואליות או זהות מגדרית טרנסג'נדרית, אבל המדינה מבוססת על חוקי השריעה וקיים איסור על כל קיום יחסי מין מחוץ לנישואין. העונש על יחסי מין בהסכמה בין שני בוגרים מאותו המין הוא הלקאה פומבית או מוות.