מסתבר שאין גבול לסיפורים המופרכים שאנשים ממציאים. אחרי שהעולם הסתלבט על הרב דניאל עשור, שטען כי החיסון נגד קורונה גורם ל"נטיות הפוכות", מגיע תורו של האייתוללה השיעי עבאס טבריזיאן, הידוע גם בימים רגילים בתור תומך נלהב של קונספירציות הזויות נגד הרפואה המערבית. לפני מספר ימים, פרסם טבריזיאן בטלגרם ל-210 אלף חסידיו, כי החיסון נגד נגיף הקורונה יהפוך אותם לגייז. "אל תתקרבו לאנשים שעשו את החיסון, הם הופכים להומוסקסואלים", כתב לקהילת המאמינים. 

טבריזיאן, אותו חסידיו מתארים כאבי הרפואה האסלאמית, מוגדר כיום כאיום על הציבור על ידי משרד הבריאות האיראני, זאת משום שהוא טוען כי אימוץ "אורח חיים אסלאמי אמיתי" מרפא כל מחלה. מי שקנאות דתית קיצונית לא מספיקה לו, יכול לרכוש מגוון תרופות שונות בחנות האונליין הפופולרית של האייתוללה, בעוד שאת החיסון המערבי נגד נגיף הקורונה הוא מתאר ככזה ש"מקודם על ידי הרפואה הקולוניאליסטית". 

לטבריזיאן יש היסטוריה בעייתית כשזה מגיע לרפואה מערבית. בחודש שעבר הפך ויראלי טקס שריפת ספרים שערך, בו שרף את "הריסון - מדריך עקרונות הרפואה הפנימית", אחד ממקורות המידע הרפואיים המהימנים ביותר, וטען כי הרפואה האסלאמית הופכת ספרים כאלה ל"לא רלוונטיים". 

אבל מסתבר שמאחורי האמירות והפעולות של האייתוללה מסתתרת מטרה ספציפית. "למעשה, המטרה שלו היא להפיץ שטויות כדי לנסות להפחיד אנשים מללכת להתחסן", אמרה האקטיביסטית מתנגדת המשטר שיינה וג'ודי לג'רוזלם פוסט. "בעוד מנהיגי משטר ופקידים אחרים קיבלו את החיסון של פייזר, הם לא מספקים אותו לשאר האזרחים בטענה שהם לא בוטחים במערב. כמו מנהיגי דת אחרים, גם טבריזיאן מקשר את המחסור למיניות. מנהיגי הדת באיראן סובלים ממחסור בידע ואנושיות". 

איראן מגונה כמעט בכל שנה על ידי הוועדה של האו"ם לזכויות אדם בגלל הפרות בוטות בתחום הזה. עינויים, אונס ורצח אסירים פוליטיים ומתנגדי משטר על ידי אזרחים הם דבר שבשגרה, וישנה ענישה קשה על "פשעים ללא קורבנות", מונח המתאר בין היתר ניאוף והומוסקסואליות. על פי פרסום של ויקיליקס ב-2008, המשטר האיראני הוציא להורג בין 4,000-6,000 הומואים ולסביות, מאז המהפכה האסלאמית ב-1979. 

איראן היא מוקד התפרצות הקורונה הקשה ביותר במזרח התיכון והיא סופרת קרוב ל-1.5 מיליון נדבקים. היום (שלישי) אמורה להתחיל במדינה תוכנית חיסונים עבור קבוצות בסיכון, כמו צוותי הרפואה הנמצאים במגע עם חולי קורונה ביחידות לטיפול נמרץ, וזאת לאחר שאיראן השיקה חיסון שפותח על ידי מכון המחקר האיראני "ראזי".