קריסטין פיצן, מורה לאנגלית בתיכון במחוז אורנג' בקליפורניה, פרסמה סרטון טיקטוק קליל ומשעשע, לפחות מבחינתה, שהוביל את בית הספר בו היא עובדת לפתוח נגדה בחקירה. 

בסרטון, שפורסם גם ברשת החברתית טוויטר וזכה שם לכ-1.5 מיליון צפיות, סיפרה פיצן כי בתקופת הקורונה, בימים בהם התלמידים לא הגיעו לכיתה, היא החליטה להוריד את דגל ארצות הברית שהיה תלוי בה משום ש"הוא גורם לי להרגיש לא בנוח". הזמן עבר, התלמידים חזרו, אבל פיצן איבדה את הדגל, לטענתה, ולכן לא החזירה אותו למקומו. 

כמו בכל בוקר, המשיכו התלמידים להישבע אמונים לדגל ארצות הברית, בלי הדגל: "אני נשבע אמונים לדגל שלי ולרפובליקה, אשר עומדת מאוחדת ובלתי ניתנת לחלוקה עם חירות וצדק לכולם". באחד הימים, שאל אותה תלמיד מדוע הם ממשיכים לעשות זאת, למרות שהדגל עצמו לא נוכח בכיתה. פיצן הסבירה כי איבדה את הדגל והציעה לתלמידים להישבע אמונים לדגל אחר - דגל הגאווה הכוללני שתלתה המורה הגאה בכיתה. 

לאורך כל הסרטון, פיצן נראית משועשעת למדי, מה שלא התקבל כלל וכלל בקרב הגולשים שנחשפו לסרטון. היו מגיבים ששיבחו אותה וייחלו שפיצן תהיה מורה לילדיהם, אבל הרוב המכריע פקפק בכך שהיא בוחרת לחיות בארצות הברית ואפילו קרא לפיטוריה. 

"איך המילים 'חופש וצדק לכולם' מביאה כל כך הרבה שנאה אצל אנשים? איך למישהו יכולה להיות בעיה עם המילים האלה", כתב אחד הגולשים, ואחר הוסיף: "צריך לדווח עליה להנהלת בית הספר בהקדם האפשרי". "מישהו הולך להגיד לה שדגל ארצות הברית מייצג את האידיאלים שאפשרו את קיומו של דגל הגאווה?", כתב בצדק מגיב נוסף, ועוד אחד סיכם: "המדינה הזאת ממש בבלגן". 

בסרטון השנוי במחלוקת סיפרה פיצן כי תמיד אמרה לתלמידים שלה לעשות מה שהם רוצים בכל הקשור להצהרת האמונים המסורתית. "תעמדו אם אתם רוצים, אל תעמדו אם אתם לא רוצים, תגידו את המילים אם אתם רוצים, או אל תגידו את המילים אם אתם לא רוצים", שיתפה. "הכיתה שלי החליטה לעמוד, אבל לא להגיד את המילים - וזה בסדר גמור". 

אבל מה שהוביל לחקירה נגד פיצן הייתה התחושה שעלתה במהלך הסרטון כי הסירה והעלימה את הדגל במכוון, ולא כי ככה יצא. כשסיפרה כי ארזה את הדגל ומאז היא לא מוצאת אותו, היא צחקה בצורה שמרמזת כי הדבר לא נעשה בתום לב, ובהמשך הסרטון ציינה כי אחד התלמידים שאל איפה הדגל והיא ענתה "אני עובדת על זה",  אך במקביל הביטה למצלמה ונענעה את ראשה לשלילה. 

הפוסט המקורי שעלה לטיקטוק הוסר, אך הסרטון ממשיך לחיות בטוויטר. לכבוד חודש הגאווה, פרסמה פיצן סרטון בו היא נראית תולה דגלי גאווה בכיתה ואומרת "אני נאמנה לקהילה הגאה". "אני אוהבת את כולכם, את אלה שנמצאים מחוץ לארון ואלה שלא. אתם מוערכים, אהובים וטובים כמו שאתם. אני תומכת בכם". סבבה והכל - אבל היא יודעת שאפשר גם לתמוך בקהילה הגאה וגם לאהוב את המדינה שבה את חיה?

דגל הגאווה (צילום: hafakot, Shutterstock)
דגל הגאווה | צילום: hafakot, Shutterstock