>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

זוג לסביות ותינוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
עכשיו הן גם האמהות על פי החוק (אילוסטרציה) | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

זוג נשים מאנגליה, שהחליטו יחד לממש את חלום ההורות ונעזרו בתרומת זרע ובאם פונדקאית, נאלצו להיאבק על זכותן למשמורת מלאה על הילד מול גורם מפתיע: אשתו של תורם הזרע.

בריאיון לסאנדיי טיימס מסרה אשת התורם, לה ניתן השם "אן", כי "אותם אנשים שרוצים ילדים בכל מחיר, דואגים רק לעצמם. הדבר היחיד שאכפת להם ממנו, הוא רצונם לילד".

"הילד יכול להילקח בכל רגע נתון"

המריבה בין זוג הנשים, תורם הזרע ואשתו החל לאחר שהבעל, המכונה "מייקל" בעיתון, פנה לאתר לתרומות זרע. על אף שברב המקרים תורמים נשארים אנונימיים עד גיל 18, מייקל רצה שזוג הנשים יכירו אותו ואירגן מפגש פרטי ביניהם.

בהיותן של זוג הנשים עקרות, הן נעזרו בחברה כתורמת הביצית וכאם פונדקאית לילדם. לאחר הלידה, ביקשו הזוג לאמץ את ילדם, כנהוג בהליך מסוג זה. באופן מפתיע נתקלו השתיים בסירוב של הרשויות המקומיות.

כמחווה של רצון טוב, מדווח העיתון, האם הפונדקאית אפילו שינתה את שם משפחתה לתקופת מה לשמה של אחת הנשים, כדי ששם הילד יהיה זהה לשלהן. על אף שלא הוענקה לנשים חזקה חוקית לגידול הילד, הוא גדל אצל הזוג עד לאותו הרגע בו אחד מחבריה של אשת התורם, עורך דין במקצועו, שמע על המקרה וטען כי משום שזוג הנשים אינן האימהות הביולוגיות של הילד, הוא יכול להילקח לשירותי הרווחה בכל רגע נתון.

יחד עם זאת, בית המשפט הגבוה דחה את טענות הזוג ונתן משמורת מלאה לזוג הנשים. "אן" תמכה בהחלטת בעלה לתרום זרע, אך מסרה לעיתון כי יש לשקול את זכויותיהם של הנשים גם כן. "אף אחד לא חושב על האישה מאחורי תורם הזרע והכאב שהיא חווה", אמרה.

>> לסביות אוהבות פורנו לסבי?

//www.mako.co.il/pride-sex-and-love/identity/Article-304b27b7233c531006.htm