שחקן הטניס האיטלקי המוערך, פאביו פוגניני, לא הצליח לשלוט בעצבים שלו אחרי שהובס על ידי דניאל מדבדב, שחקן הוועד האולימפי הרוסי, במשחק שהתקיים במהלך המשחקים האולימפיים בטוקיו. פוגניני הובס בשלוש מערכות בטורניר הטניס לגברים, וצעק שוב ושוב מילת סלנג קשה באיטלקית נגד הומואים. השחקן הצעיר לא עצר שם והחל להטיח את מחבט הטניס שלו על המגרש ואז זרק אותו לפח האשפה. 

התקף הזעם ההומופובי הזה חטף ביקורת חריפה מקיר לקיר, מה שהוביל את פוגניני לפרסם התנצלות מוזרה בעמוד האינסטגרם שלו, בה תירץ את התנהגותו בחום הכבד ששרר בטוקיו. "אמרתי ביטוי ממש טיפשי", כתב. "כמובן שלא רציתי לפגוע ברגשות של אף אחד. אני אוהב את הקהילה הגאה ומבקש סליחה על השטויות שאמרתי". 

ניסיון ההתנצלות נכשל וזכה ללעג, אבל פוגניני לא ויתר וחזר למגרש לראשונה מאז התקרית ביום שני האחרון, בטורניר ה-ATP 1000, כשעל גופו סרט לראש וצמידים בצבעי הגאווה. פוגניני אולי חשב כי האביזרים הגאים יעזרו בדרך כלשהי לכפר על ההתנהגות בטוקיו, אבל מעטים האנשים שהקישוטים הצבעוניים עשו עליהם רושם. להפך, העוקבים שלו דווקא לעגו לו וביקרו את ההתנהגות שלו ברשתות החברתיות. 

"האם פאביו פוגניני חושב שאנחנו פשוט נשכח את הלעג ההומופובי שלו אם הוא יוסיף למלתחת הטניס שלו צמיד וסרטים לשיער עם קשת בענן עליהם?", כתב אחד, ואחר עקץ: "פאביו זרק את הלבנה הראשונה שלו על סטונוול". גולש שלישי הוסיף: "מדמיין את פגישת יחסי הציבור שהובילה להחלטה הזו". 

אולי היה אפשר לסלוח לפוגניני, אם זו הייתה הפעם הראשונה שבה הוא מסתבך. באליפות הפתוחה שנערכה בארה"ב ב-2017, הוא הודח מטורניר זוגות אחרי שקילל את השופטת של המשחק, לואיז אנג'ל. על כך פוגניני קיבל שלושה קנסות בסך 24 אלף דולר והושעה משני טורנירים של "גראנד סלאם". באותו היום, אם זה מעניין מישהו, היה מזג אוויר דווקא סבבה לגמרי.