ארבע נשים לסביות בנות משפחה אחת הופיעו ברוסיה למשך זמן קצר במודעה לרשת חנויות בריאות, בה נכתב "מתכון למשפחה מאושרת". זמן לא רב אחרי פרסום המודעה, הוצפה החברה בהודעות זועמות, ביקורת קשה ואף קריאות לחרם, מה שהוביל את הרשת לפרסם התנצלות, להסיר את המודעה ולפרסם אותה מחדש עם משפחה הטרוסקסואלית. 

אחרי פרסום ההתנצלות, בה טענה החברה כי פרסום המודעה מעיד על "חוסר מקצועיות של חלק מהעובדים שלה", החלו בנות המשפחה הגאות המופיעות במודעה - יומה, בת זוגה ז'ניה, ושתי בנותיהן מילה ואלינה, לקבל אינספור שיחות טלפון והודעות מאיימות, שאף כללו איומים באונס הנכדה של יומה, בסך הכל בת שמונה. "אין חוקים המגנים על להט"ב מפני אפליה ברוסיה ואין לנו שום הגנה", הסבירה מילה. "אנחנו אפילו לא היינו יכולות ללכת להתלונן במשטרה". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Юма психология онлайн (@yumalevel)

הסיפור פורסם בעיתון הספרדי El Pais והתמיכה הרחבה שקיבלו בנות המשפחה במדינה הובילו אותן להימלט לברצלונה. "אנחנו לא מרגישות בטוחות ברוסיה בגלל החוקים הלהט"בופובים שלה", המשיכה מילה. "חשבונות האינסטגרם וכתובות המייל שלנו הופצו ברשתות והיו הרבה תגובות מטופשות, אבל גם מפחידות מאוד, כמו תמונה אחת עם גרזן מגואל בדם".

למרות התגובה החריגה של רשת חנויות הבריאות, מילה סיפרה כי לבנות המשפחה אין טענות כלפיה. "זו בסך הכל חברה במדינה קפיטליסטית עם ממשלה הומופובית", אמרה. "אנחנו לא כועסות על הרשת, אנחנו שמחות שהייתה לנו הזדמנות לדבר בשם עצמנו ולייצג את המשפחה הגאה שלנו, כי להט"ב ברוסיה בודדים והמשפחות שלהם נוטשות אותם. הם מפחדים והחברה לא מקבלת אותם, אז זו הייתה הזדמנות עבורנו להראות שאנחנו קיימים". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Юма психология онлайн (@yumalevel)

"חוק התעמולה ההומוסקסולית" נכנס לתוקפו ברוסיה בשנת 2013, ונועד על מנת "להגן על ילדים מפני הפצת מידע המקדם הכחשת ערכי המשפחה המסורתית". הוא אוסר על כל קידום חיובי הקשור ללהט"ב, כופה על מורים ואנשי צוות רפואי לצנזר עצמם בהעברת מידע שקשור לקהילה הגאה והוביל גם לסגירה של מספר אתרי אינטרנט המספקים מידע לנוער להט"ב ברוסיה.

"אנחנו לא יכולות לחזור. אנחנו לא נהיה בטוחות", סיפרה מילה. "רוסיה היא הבית שלנו, היא בלבבות שלנו, אנחנו רוצות להיות עם האנשים שלנו, אבל הביטחון של המשפחה מעל הכל. אנחנו לא בטוחות מה יהיה בעתיד, אבל אנחנו מרגישות בטוחות בברצלונה. אנחנו יכולות להיות עצמנו כאן ולחיות חיים נורמלים. אמא שלי ואחותי רוצות להתחתן כאן ולהביא ילדים לעולם, מה שהן לא יכולות לעשות ברוסיה".