הקהילה הגאה במקסיקו חוגגת: הסנאט המקסיקני אישר אתמול (שלישי) חוק האוסר על טיפולי המרה, עם רוב של 69 מחוקקים מול שני מתנגדים ו-16 נמנעים. את החוק הגישו מספר סנאטורים מתנועת האזרחים, תנועת ההתחדשות הלאומית והמפלגה הירוקה באוקטובר 2018, והוא יובא לאישור סופי בבית הנבחרים. במידה ויאושר כפי שמסתמן תצטרף מקסיקו לגרמניה, מלטה, קנדה, אוסטרליה ואקוודור, שכבר אסרו את הטיפולים המזיקים הללו. 

"עיניי העולם מתבוננות היום על ההתקדמות ההיסטורית הזו בזכויות האדם, בתקווה שהדבר יהפוך לאמת מידה בינלאומית", כתבו בארגון זכויות האדם והלהט"ב המקסיקני Yaaj והוסיפו כי הקורבנות העיקריים של טיפולי המרה הם "צעירים להט"ב להם נגרם נזק בלתי הפיך לבריאות הנפש שלהם לאורך כל חייהם הבוגרים, ובמקרים חמורים יותר הובילו אותם לאובדנות. עבור שורדי טיפולי המרה שהשמיעו את קולם, מה שהופך את הפוליטי לאישי, המשמעות של החקיקה הזו היא תיקון אינטגרלי של הנזק שנגרם להם פעם". 

איסור טיפולי המרה מגיע במקביל להתקדמות נוספת בזכויות להט"ב במדינה, לאחר שקונגרס מדינת מקסיקו, המדינה המאוכלסת ביותר מכל 32 המדינות, הצביע ברוב מכריע בעד הכרה חוקית בנישואים גאים ברוב קולות של 50 בעד ו-16 מתנגדים. בכך הפכה מדינת מקסיקו למדינה ה-29 במקסיקו אשר מכירה בנישואים גאים.