ביום ראשון שעבר (11.6) נטבחו במועדון הפולס באורלנדו 49 אנשים חפים מפשע ו-53 נוספים נפצעו. מקורות רשמיים בארה"ב דיווחו שהיורה, עומאר מטין, הושפע ככל הנראה מאידאולוגיות של הג'יהאד הקיצוני, ושנאמנותו לדא"עש היא המניע העיקרי לתקיפתו.

>> בעקבות הטבח באורלנדו: "מטילדה" יוצאת מהארון
>> בדיחות מסוכנות: ההומופוביה בקולנוע נמשכת גם ב-2016

זה לא מפתיע שמקורות בכל העולם דיווחו על הטבח בהתחשב בסדר הגודל של הטרגדיה. רבים שיתפו את צערם, את כאבם ותנחומיהם לאבלים. פוליטיקאים סלבריטאים ומרבית כלי התקשורת המרכזיים כולם כאחד התייחסו לאירוע וגינו אותו. ובצדק, כמו רגעים רבים בהיסטוריה, גם זה היה רגע של משבר ושל חורבן לאנושיות, ולקהילה הלהט"בית בפרט. אמנם המקרה הזה אינו יחיד מסוגו.

שוטרים מחוץ למועדון בו בוצע הפיגוע (צילום: משטרת אורלנדו)
זכות הציבור לדעת את האמת | צילום: משטרת אורלנדו
לפי דיווחים של רשת התקשורת TeleSUR, התרחש אירוע דומה בו 7 אנשים נורו למוות במועדון גייז בווראקרוס, מקסיקו. ב-22 במאי בשעות הבוקר נכנס גבר חמוש למועדון הגייז Le Madame בווראקרוס וירה לעבר קהל של כ-180 איש. בהתקפה נמנו 7 הרוגים ו-12 פצועים.

מקורות רשמיים במקסיקו טענו שהתקיפה קשורה למריבה טריטוריאלית על רקע סחר בסמים. להט"בים במקסיקו יצאו נגד הטענה, לדבריהם התקיפה נעשתה על רקע הומופובי והיא חלק משורה של מקרי אלימות נגד להט"בים במקסיקו, ודברי הממשלה אינם אלא ניסיון השתקה של התקרית.

נכון לעכשיו קשה להסביר מדוע התקרית לא דווחה כראוי בכלי התקשורת מחוץ למקסיקו. TeleSUR רומזים שחשוב יותר למערב לצאת כנגד האסלאם מאשר להכיר באלימות נגד להט"בים, כפי שדווח על המקרה ברשת סקיי-ניוז לדוגמה וברשתות תקשורת בעלות אג'נדה דומה בעולם. עוד נכתב כי "להט"בים בדרום-אמריקה סובלים יום-יום מאלימות ואין לזה שום קשר לאיסלאם. למרות שאמריקה הלטינית מובילה עולמית בזכויות להט"בים ובעיגון נישואים גאים בחוק, האלימות - פטאלית או לא - מתמידה".

>> לוויה במקום חתונה: בני הזוג נרצחו יחד בטבח באורלנדו
>> מכתב איום לח"כים אחרי הטבח: "בקרוב אצלכם"