השחקן בן ה- 50 יככב במחזה "8" של המחזאי דאסטין לאנס בלאק בנושא המאבק של הומואים ולסביות נגד הצעה 8, המאשרת את ברית הנישואין רק בין גבר לאישה ומפלה זוגות חד מיניים. 

ג'ורג' קלוני (צילום: Brendan Hoffman, GettyImages IL)
"מדהים שהומואים ולסביות נחשבים אזרחים סוג ב'". ג'ורג' קלוני | צילום: Brendan Hoffman, GettyImages IL

בלאק, שזכה באוסקר על תסריטו לסרט "מילק" (בכיכובו של שון פן), כתב את המחזה בהתבסס על מסמכים רשמיים מהמשפט ההיסטורי בקליפורניה והדיון סביבו בשנת 2008, בו נכח.

"הרג אותנו שהעולם לא רואה את האמת"

"זו הייתה הפעם הראשונה שעורכי דין מבריקים ומעולים הציגו את האמת של הקהילה שלנו בפני בית המשפט", אמר בלאק. ובכל זאת, המשפט לא שודר לאזרחים עקב הצלחתם של גופים התומכים בחוק לאלץ את בית המשפט העליון למנוע את שידור המשפט.

"זה הרג אותנו ואת כל מי שישב באולם, שהעולם לא רואה את האמת שנאמרת בתוך כותלי בית המשפט. היינו חייבים לעשות משהו בעניין". מתוך כך עלה הרעיון של העלאת המחזה בפני האזרחים הרבים שלא נכחו בדרמה.

ג'ורג' קלוני ממשיך את תמיכתו בקהילה הגאה. "מדהים שהומואים ולסביות אמריקאים עדיין נחשבים לאזרחים סוג ב'", אמר. "אני מאמין שבקרוב מאד, החוקים במדינה הזו ישקפו את האמת הבסיסית, שהומואים ולסביות – כמו כל בני האדם – נולדו שווים בכבוד ובזכויותיהם".

את המחזה החד פעמי בלוס אנג'לס שיעלה ב-3 במרץ בתיאטרון ווילשר יביים פעיל ותיק למען שוויון זכויות לקהילה הגאה, רוב ריינר, ובקרוב ייבחרו שחקנים נוספים.

בדומה להפקה שעלתה בניו יורק ב-19 בספטמבר, בהשתתפות ריינר אשר משכה כוכבים רבים נוספים, ההפקה החד פעמית בלוס אנג'לס תשמש כערב תרומה למען הקרן האמריקאית למען שוויון הזכות להינשא. "המחזה יוכיחו לצופים – אחד אחד, כי דעות קדומות ופחד אינם יכולים לבוא במקום צדק ואמת", אמר נשיא הקרן, צ'אד גריפין.

"החוקה האמריקאית אינה מכירה או סבלנית ליחס המזלזל כלפי האזרחים האמריקאים הגאים", הוסיף. בנוסף, יופץ המחזה בקרב בתי ספר וארגונים קהילתיים במטרה לייצר הבנה, דיאלוג ופעולה.

>> דגל הגאווה אאוט - הנקודה הוורודה אין

>> צפו: כך נראית משפחה לסבית

>> למבזקים קצרים נוספים מהעולם

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה