משטרת פאלו אלטו, קליפורניה, הגיעה לעסקת פשרה עם המתלונן ותעביר לידיו 572,000 דולר. המתלונן, גוסטאבו אלברז, נעצר בביתו באשמת נהיגה עם רישיון מושעה, והוא טוען כי השוטרים השתמשו בכוח בלתי סביר ותקפו אותו, וזה קשור גם לנטייתו המינית. הסיפור החל כשהשוטר כריסטופר קונדה איתר את המכונית של אלברז על הכביש, ולטענתו ידע כי בעלי המכונית עם רישיון מושעה.

משום מה, קונדה לא הוריד אותו מהכביש במהלך הנסיעה לפי הנהלים, אלא עקב אחריו לביתו וניסה לעצור אותו שם. בעימות בין השניים הודה השוטר קונדה שלא ראה מי נהג ברכב, ולכן נכנס אלברז לביתו.

"קונדה קרא לתגבורת ומספר שוטרים, ביניהם סמל בניטז, הגיעו לסייע לו להוציא את אלברז מביתו. אלברז התקין מצלמות ביטחון בכניסה לביתו, והמקרה כולו צולם בווידאו", נכתב בחדשות המקומיות. עורכי הדין של אלברז פרסמו את הסרטון לפני כמה חודשים, כדי להעלות את המודעות הציבורית לתביעתו.

ניתן לראות בסרטון את השוטרים שוברים את דלת ביתו, בעוד אלברז קורא לאביו לסגור אותה. הוא מוחזק בידי כמה שוטרים, שאוחזים אותו בכוח מופרז, ואחד מהם תופס את ראשו ומטיח אותו בשמשת המכונית. כשהתלונן כי הוא מדמם, אמר לו סמל בניטז שתקף אותו בראשו, “אתה הולך לדמם הרבה יותר".

>> 7 גברים ששינו את הסטיגמה על HIV ואיידס

>> כך תוכלו לחסוך עד 50% מעלויות הפונדקאות

>> "כל פיסת גוף שאני חושף בתמונות מנומקת"

מההקלטה אפשר להבין כי לשוטרים, לא ברור כיצד, נודע שהוא הומו. הם כינו אותו "חלאה" ולעגו לו בקול נשי גבוה. צריך לזכור שמדובר בשוטרים בשעת מילוי תפקידם. אף אחד מצוות השוטרים לא הגיש דו"ח על שימוש בכוח, בניגוד לנהלים כמובן.

מהמשטרה נמסר כי החליטו להגיע לפשרה עם הנאשם כדי לחסוך בהוצאות משפט פדרלי, כל זאת בזמן שהשוטרים ממשיכים להכחיש, למרות הסרטון, כי תקפו, השתמשו בכוח לא סביר, או פרצו לביתו של אלברז למרות שלא היווה סכנה. קשה להאמין כי המשטרה תשלם חצי מיליון דולר לסגירת תביעה שקרית לדבריהם.

"התיק הזה לא ישנה את התרבות המערכתית של המשטרה בן לילה", הצהיר עו"ד של אלברז לתקשורת, "אבל הפשרה הזאת היא בהחלט צעד ראשון. היא שולחת מסר לכל השוטרים הללו, כי ישנה בעיה, וזהו הזמן לעשות שינוי".