>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
בפעם שנייה תוך שמונה חודשים
רצח בשם האמונה באלוהים במשטר האייתולות: בית המשפט בעיירה צ'וראם שבדרום-מערב איראן גזר אתמול עונש מוות בתלייה על ארבעה גברים, בגין קיום יחסי מין הומוסקסואליים. סוכנות הידיעות העצמאית של פעילי זכויות האדם באיראן מדווחת כי הארבעה, סעדאת עארפי, ואחיד אכברי, ג'אוויד אכברי וחושמנד אכברי, צפויים להיתלות היום, לאחר שהורשעו ב"משכב זכר".

הארבעה הורשעו בעבירה על תקנה 108 לפרשנות חוקי השריעה, חוקי ההלכה המוסלמית, על פיה "המבצע משכב זכר ו/או מעשה סדום, בהסכמה או שלא בהסכמה, דינו מיתה".

גל חדש של הוצאות להורג

מדובר בפעם השנייה תוך שמונה חודשים שבה מתקבל דיווח על הוצאה להורג של אזרחים באיראן בגין הומוסקסואליות. בחודש אוקטובר האחרון דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית איסנ"א כי שלושה גברים בני המיעוט הערבי באיראן הוצאו להורג בתלייה, לאחר שהורשעו ב"משכב זכר".

שני דיווחים אלה מסתמנים גגל חדש מזה שש שנים וחצי של הוצאה להורג של הומואים באיראן. בשנת 2005 הוצאו להורג בתלייה מחמוד עסכרי, בן 16 ועייאד מרהוני, בן 18, בעיר משהד שבצפון מזרח המדינה, לאחר שהורשעו בביצוע מעשה סדום בכפייה בנער בן 13.

הוצאתם להורג הובילה לגל של גינויים מרחבי העולם ולהפגנות רבות נגד איראן, לאחר שארגוני זכויות אדם באיראן טענו כי הופללו רק בגלל שהם הומואים. 

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה