>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

רייבן אל מסעודי טרנסג'נדרית (צילום: צילום מסך daily mail)
רייבן אל-מסעודי. לוקחת את עצמה בידיים | צילום: צילום מסך daily mail

טרנסג'נדרית בת 15 מיוהנסבורג, דרום אפריקה תצטרך להשיל ממשקלה 100 ק"ג – לפני שתוכל לעבור ניתוח פיזיולוגי שיתאים בין מגדרה למין הביולוגי בו נולדה. רייבן אל-מסעודי חיה כנערה בעשרת החודשים האחרונים, מאז יצאה מהארון בפני הוריה וחבריה לכיתה.

סבלה מהשפלות והתעללויות

אל-מסעודי, שחיה בשנים האחרונות בעיקר על המבורגרים, ביצים ושומן טרנס, תאלץ לקחת על עצמה משימה לא פשוטה: לאמץ משטר דיאטה קפדני ולרזות מאה קילו – בטרם תעבור את הניתוח המיוחל לשינוי מין בגיל 21.

רייבן אל מסעודי טרנסג'נדרית (צילום: צילום מסך daily mail)
אל מסעודי- עם אמה, דיאנה. "לא האמינה עד כמה הילדים אכזריים?" | צילום: צילום מסך daily mail

הצעירה סבלה בשנים האחרונות מבריונות ויחס משפיל מצד חבריה לכיתה ומסגל המורים, שסירבו לאפשר לה להגיע לבית הספר לבושה כאישה, השפילו אותה והתעללו בה. על כן, בחודשים האחרונים היא לומדת בבית, בעזרת אמה, דיאנה שמלווה אותה ותומכת בה בתהליך הלא פשוט.

דיאנה אישרה לבתה לעבור את הניתוח ואת כל ההליכים הדרושים כדי להפוך לאישה גם במראה החיצוני, אך קודם יהיה עליה לרזות. "אמי רוצה לדעת שאני בטוחה בזהותי, לפני שאעבור כל ניתוח", מסרה אל-מסעודי לדיילי-מייל הבריטי.

רייבן אל מסעודי טרנסג'נדרית (צילום: צילום מסך daily mail)
מרגישה אישה לכל דבר. רייבן עם אמה | צילום: צילום מסך daily mail

אל-מסעודי סיפרה כי היא מרגישה שהיא חיה בשנים האחרונות כמו מבעד לסורגים. "אני מרגישה כאילו הכריחו אותי לחיות בתוך הגוף הזה", היא מספרת בכאב. "אני מתחילה להצמיח שיער על החזה ובפנים – זה נורא, אז אני מגלחת מדי יום".

עלתה לבמה בבית הספר, ואמרה: "אני לא גיי, אני טרנסג'נדר"

קבלתה של אל-מסעדוי על ידי אמה ואחיה אינם מובנים מאליהם עבורה. זאת בעיקר בשל העובדה ששאר בני המשפחה מתעקשים לקרוא לה בשם בו נולדה ואים מקבלים אותה.

בריאיון היא מספרת, כי התקופה בבית הספר הייתה לא פשוטה כלל. "היו שמועות שאני הומו. על מנת להשתיק אותם, יום אחד פשוט עליתי לבמה לפני 80 תלמידים בבית הספרף ואמרתי: 'אני לא גיי, אני טרנסג'נדר. אני אישה הכלואה בגוף של בן, ואם אתם לא יכולים לקבל זאת – זו בעיה שלכם".

כל ניסיונותיה של אל-מסעודי להתקבל באופן שווה על ידי בית הספר עלו בתוהו. אמה דיאנה מספרת, כי כשהאריכה שיער, התבקשה על ידי בית הספר לקצצו מחדש. "לקחתי אותה לספר – והוא קצץ את שיערה. היא נראתה שוב כמו בן, וזה שבר את ליבי". בהזדמנות אחרת, גילתה דיאנה כי תלמידים מתכננים לזרוק על בתה דם של חזיר. היא לא הסכימה להמשיך לתת לבתה לסבול. "ידעתי שילדים אכזריים, אבל כאלה אכזריים?".

בשנים הקרובות תצטרך אל-מסעודי להתמודד עם דיאטה קשה ועם השינוי הפיזיולוגי הלא פשוט, בדרך לחיים מאושרים ובריאים יותר. "אני לא יכולה לחכות", היא אומרת.

>> 42 שנים אחרי - בית הספר התנצל על הומופוביה בספר המחזור

>> מקופאית בסופר - לדוגמנית טרנסג'נדרית