>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
האמת משחררת. דון מריו בונפנטי

הווידוי הוא אחד האלמנטים המרכזיים בנצרות, אך ראשי הכנסייה הקתולית מעדיפים את השקר על פני האמת. כעת ייאלצו להתמודד עם האמת של כומר קתולי בן 41, שעשה כותרות השבוע לאחר שהחליט לצאת מהארון בפוסט שפירסם בפייסבוק.

לפי האתר Gay Star News, דון מריו בונפנטי ניצל את יום היציאה מהארון הבינלאומי שצוין ב-11 באוקטובר, וכתב בעמוד הפיייסבוק שלו: "אני גאה, או ליתר דיוק: אני כומר גאה ומאושר".

התבטא בעד נישואים גאים - והועבר לכנסיה אחרת

בונפנטי משמש ככומר בעיר בפגננו ליד לצ'ו, באזור האיטלקי באיטליה, לומברדי. הפתיחות בה הוא כותב על אודות נטייתו המינית היא לא פחות ממהפכה במדינה הקתולית והשמרנית. זאת לאור התבטאויות חוזרות ונשנות של האפיפיור ובכירים בכנסייה הקתולית נגד הומואים וזכויות להט"ביות.

בונפנטי הוסיף, וכתב: "האמת הופכת אותנו לחופשיים, כך ישו אמר, אבל באופן מוזר הכנסייה מתעלמת מהמשפט הזה. אנשים להט"בים קתולים חייבים לצאת מהארון, הם חייבים לקבל על עצמם את האמת".

במרץ האחרון נאסר על בונפנטי להופיע בפני קהילה נוספת בבריאנזה, לומברדי. זאת לאחר שהתבטא בעד נישואים גאים. הקהילה המקומית הגנה על בונפנטי, אך הבישוף המקומי לא הסכים לשנות את דעתו, והעביר את בונפנטי לכנסיה אחרת.

קבוצה חדשה שהוקמה בפייסבוק תחת השם: ‘Io sto con don Mario’ ("אני תומך בדון בונפרטי") כבר מונה למעלה מ-1,200 חברים, ומחזקת את הכומר הגאה.

בונפנטי יוצא מהארון זמן קצר אחרי שברנרד לינץ', כומר בריטי, חשף כי חי ב-14 השנים האחרונות עם גבר. בספרו מסביר הכומר לינץ' את הסתירה שבין היותו קתולי להיותו הומו שחי בזוגיות. "אני לא מאמין שאפשר לכפות רווקות", הוא כותב. "אני מאמין שמדובר במתת האל, ורק מיעוט קטן של גברים ונשים בורכו במתנה זאת. רוב הכמרים, הומואים או סטרייטים, לא זכו למתנה זאת, והם מנסים לכפות על עצמם חיי רווקות – מה שיותר בתוכם מאבק ועיוות פנימי".

>> האפיפיור: "נישואים גאים - איום על עתיד האנושות"

>> אלפים מפגינים נגד האפיפיור, המתנגד לזכויות להט"ב

>> האפיפיור קורא להגן על נישואים הטרוסקסואלים