לנכד של סעיד בילאל, אחד ממייסדי תנועת החמאס בשכם, היו חילוקי דעות עם משפחתו. שאר הגברים במשפחתו גם הם פעילים, וגם הוא בתורו נגרר לפעילות בחמאס. כבר בגיל 14 העביר הודעות בין שני דודיו, שניהם פעילי חמאס מבוקשים. כיום הוא קורא לעצמו ג'ון קאלווין ומתגורר בניו יורק.

>> מצעד הגאווה 2016 - כל התמונות
>> פרויקט מיוחד: 40 הלהט"בים המשפיעים בישראל

כשהיה נער החל לקרוא בברית החדשה ולהימשך לנצרות. בשכם לא ראו זאת בעין יפה, וכדי לחמוק מאיומים על חייו ברח לירדן, משם השיג ויזת סטודנט לקנדה. אחרי שתמו לימודיו בקנדה ונגמרה ויזת הסטודנט שלו, קאלווין עמד שוב בפני גירוש. קנדה סירבה לבקשתו למקלט מדיני משום שנולד למשפחה פעילת חמאס, מה שעושה אותו בעל כורחו ל"פעיל חמאס" בעצמו.

בתקווה להימנע מהגירוש חזרה לגדה המערבית, קאלווין התחמק מקנדה לארה"ב, שם ישב 7 חודשים במעצר. הוא עבר משפט אחר משפט בתקווה להשיג מקלט מדיני בניו יורק. 

בינתיים בגדה המערבית, אביו של קלווין העביר מסר לרשת החדשות CNN, שאם יחזור לגדה המערבית הוא יהרג בדיוק כמו שהרגו את החתן של סדאם חוסיין כשברח מעיראק לירדן. "המשפחה שלנו מכובדת לא פחות ממשפחתו של סדאם חוסיין", אומר האב ברמז עבה לאיום ברצח על כבוד המשפחה.

האיום המוצהר הזה הספיק לשופט אמריקאי להכריע בהליך שקאלווין לא יגורש, ויורשה להגיש בקשות שנתיות לוויזת עבודה בארה"ב. קאלווין בן ה-24 מצפה להשלים את לימודי המשפטים, להפוך לעורך דין, אבל יותר מכל רוצה בעל, שני ילדים וסוף שמח. בהחלט מגיע לו.

>> למתחם אירועי הגאווה 2016
>> "שכבתי עם 99% מהחברים הסטרייטים שלי"
>> טרנסג'נדרית בת 14: "הוא אמר שאף אחד לא יתגעגע אליי אם אמות"