בכל פעם שאנו שומעים על "בן של" שיוצא מהארון כלהט"ב, אנו מיד ממהרים לקבל את תגובתם של הוריו המפורסמים, לפרגן להם במידה והם תומכים ולכעוס עליהם במידה והם לא.

אך לא תמיד ההורים המפורסמים בוחרים להתייחס לנושא, ופעמים רבות אף מעדיפים לשוחח על הנושא בינם לבין בנם או בתם, ללא התערבות התקשורת או הצהובונים.

בחירה שכזו עלולה להיתפס לעיתים כאקט של חוסר קבלה ופרגון, כפי שחשב העיתונאי מייקל מוסטו, שנזף בשחקן וורן בייטי והשחקנית אנט בנינג על כך שלא הביעו בציבור את תמיכתם בבנם הטרנסג'נדר סטיבן איירה בייטי.

במכתב פתוח שפרסם העיתונאי במגזין Out, הוא נזף בוורן ביטי ואנט בנינג, וכתב:

"למעשה, לא הזכרתם אותו בציבור אפילו במילה אחת, ואני שומע שאפילו התחמקתם מהעיתונאים כדי להימנע מהצורך להתמודד עם נושא זה. אולי אתם חושבים שזה לא העסק שלנו, אבל זה הפך לעסק שלנו, כאשר סטיבן איירה יצא מהארון כטרנס בגיל 14, במיוחד בהתחשב בעובדה שהמשפחה שלכם היא בעלת פרופיל גבוה ומורכבת מאישי ציבור, וסטיבן הלך בדרככם והפך להיות פעיל  הנלחם בקול וברהיטות עבור זכויות רפואיות לטרנסג'נדרים, מפרסם קטעי וידאו והצהרות על מגוון רחב של נושאים חשובים, ואתם לא מעניקים לו את ברכתכם באופן פומבי! למעשה, בכל פעם שסטיבן מודה לאנשים על תמיכתם, שמותיכם לא נכללים באלה שהוא אסיר תודה להם".

איירה, 23, יצא להגנתם של הוריו המפורסמים והגיב למוסטו בטוויטר: "אני מעריך את המילים הטובות שלך עליי, אבל בבקשה עזוב את המשפחה שלי. אנחנו אוהבים את הפרטיות שלנו. ההורים שלי ואני מסתדרים מצוין".


תגובתו של ביטי הצעיר יכולה לשמש כתזכורת לכך שבניגוד למצופה במקרים כאלה, תמיכתם של ההורים לא חייבת להיות ציבורית, לא משנה כמה מפורסמים הם. לנו אגב גם זכורה הרמת כוסית של וורן בייטי למען בנו עוד ב-2011

צפו: סטיבן השיב ב-2012 לשאלות גולשים על התהליך אותו עבר