>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

טימותי קורק (צילום: צילום מסך daily mail)
חוגג במצעד הגאווה. טימותי קורק | צילום: צילום מסך daily mail

טימותי קורק, צעיר נוצרי מאמין מטנסי שבארה"ב, החליט לחוות את החיים כהומו במשך שנה שלמה. הוא יצא מהארון בפני המשפחה והחברים, סיגל לעצמו אורח חיים "גאה" ולמד איך להתחיל עם בחורים -  כל זה כדי להרגיש מה זה אומר להיות להט"ב בארה"ב של שנת 2012.

קורק סיפר ל-ABC כי שנים של חינוך בכנסיה לימדו אותו כי הומוסקסואליות היא נוראה. "אתה לומד לפחד מאלוהים בכנסיה, ולהגיד לאנשים שאתה מכיר שהם הומואים, שכדאי להם 'לשנות' את דרכם אם הם רוצים להגיע לגן עדן".

סיפורה של חברה קרובה שיצאה מהארון בפניו, גרם לו להחליט לעשות מעשה. "חברה סיפרה איך משפחתה התנכרה לה וניתקה את קשריה עמה בגלל שתי מילים בלבד 'אני גיי'. באותו רגע במקום להיות שם בשבילה, חשבתי רק על כל אותם הטיעונים שיגרמו לה להשתנות".

טימותי קורק (צילום: צילום מסך daily mail)
הכיר חברים חדשים | צילום: צילום מסך daily mail

מבויש מהתנהגותו, החליט קורק זמן קצר לאחר המקרה לבחון את עצמו "הבנתי שהדרך היחידה להרגיש מהי משמעות התווית 'הומו' באופן הריאליסטי ביותר תהיה לחיות כך באופן מלא", הוא מספר להאפינגטון פוסט. "יצאת מהארון בפני כולם: המשפחה, החברים, השגתי עבודה בבר של גייז והסתובבתי עם חברים הומואים חדשים שהכרתי. אפילו למדתי את הניואנסים הקטנים ואיך מתחילים עם בחורים".

_OBJ

קורק אף הצטרף לקבוצת כדורעף גאה – כל אלה בשעה ששמר על זהותו הפנימית כנוצרי מאמין. היחידים שידעו את האמת על אודותיו היו דודתו, חבר קרוב וידיד הומו, שתפקד על תקן "בן הזוג" של קורק.

ההשלכות של "יציאתו מהארון" היו מרחיקות לכת. לדבריו, 95 אחוז מהחברים הקרובים הפסיקו לדבר אתו ואמו הגיבה בצורה קשה. "הצצתי במקרה ביומנה האישי יום אחד, וראיתי שכתבה כי הייתה מעדיפה לגלות כי היא חולה במחלה סופנית מאשר שבנה היה יוצא מהארון". למרות זאת, אמו השלימה לבסוף עם "נטייתו המינית" של בנה והפכה מ"נוצריה שמרנית" ל"בעלת ברית של חברי הקהילה הגאה", לדבריו של קורק.

את חוויותיו העלה קורק בספר חדש שיצא, אשר חלק מהכנסותיו ייתרמו למרכזים לנוער להט"בי ללא בית. "החוויות אותן חוויתי הן שום דבר לעומת מה שמרגישים הומואים ולסביות 'רגילים'. הם לא יכולים להגיד 'עוד שלושה חודשים אני חוזר להיות מי שאני'. החוויה מאירת העיניים שחוויתי היא רק הצצה קטנה למה שחווים צעירים בארון".

>> אתה אקטיבי או פסיבי? יציאות מהארון הזויות