>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
לקסי סנפינו
מחאה נפוצה בקרב לסביות הומואים אל מול גילויי הומופוביה היא להתנשק בפומבי אל מול ההומופובים. אולם, זמרת טרנסג'נדרית מקנדה מצאה דרך מקורית ושנויה במחלוקת להביע את מחאתה על גילויי טרנספוביה שלטענתה הופגנה מצד אחת הדיילות בטיסה של חברת הלואו-קוסט הקנדית WestJet בקנדה: הזמרת ביצעה מופע סטריפטיז, במסגרתו התהלכה חשופת חזה במעבר של המטוס. המשמעות מאחורי המחאה: אם מתייחסים אליה כזכר, אז על פי החוק הקנדי מותר לה לחשוף את החזה.

הזמרת, לקסי סנפינו, טסה יחד עם חברתה, העיתונאית והזמרת נינה ארסינו, שגם היא טרנסג'נדרית. סנפינו סיפרה לעיתון טורונטו סטאר כי במהלך הטיסה ניגשה אליה אחת הדיילות ופנתה אליה ואל ארסינו בלשון זכה באופן מופגן: "בחורים, אתם חייבים ללמד אותנו איך להתאפר. אתם יודעים, כי פעם הייתם בנים, נכון?".

אין תמונה
נינה ארסינו
סנפינו טוענת כי הדבר נאמר בכוונה תחילה באופן מלגלג, ולאחר מכן הדיילת גיחכה עם חברותיה לעבודה. בתגובה, היא קמה ממקומה, הורידה את חולצתה במן "ריקוד חשפנות", והתהלכה במטוס בהפגנתיות בחזה חשוף. "הצוות מיד תפס אותה וכיסה אותה בשמיכה, כשהם צועקים עליה: 'תחשבי על הילדים שבמטוס'", מספרת ארסינו.

החוק קובע: "אם אתה זכר - מותר לך לחשוך את החזה"

סנפינו טוענת כי בעקבות התקרית היא נכנסה לרשימה השחורה של חברת WestJet וגם לרשימה השחורה של חברת התעופה המובילה אייר קנדה – והיא לא תוכל עוד לטוס בשתי החברות הללו. ב- WestJet אישרו את הדברים, אולם באייר קנדה בחרו שלא להגיב.

גם סנפינו וגם ארסינו מוכרות היטב בקהילה כפעילות למען זכויות טרנסג'נדרים. ארסינו, העוסקת כיום בעיתונות, ידועה במיוחד בזכות מופע הבידור "יומני הסיליקון", בו סיפרה על עברה כיצאנית.

ארסינו טוענת כי מאוחר יותר איימו עליהן במשטרה כי ישימו את שתיהן בבית מעצר לגברים, כיוון שבדרכון שלהן הן עדיין רשומות כזכרים. "אבל במקרה כזה, החוק הקנדי קובע שאם על הנייר אתה זכר, מותר לך לחשוף את החזה", אמרה ארסינו בציניות. "זאת מהות המחאה – אם אתם מתייחסים אלי בתור זכר, אז אני אתנהג כזכר, שמותר לו על פי החוק הקנדי לחשוף את החזה".