ארגון "ונצואלה שוויונית" (ACVI) דיווח לאחרונה על תקיפה מזעזעת של גבר טרנסג'נדר ובתו בעיר קליקאנטו. סם סאיחס, מרצה ועו"ד במקצועו, התלווה עם בתו אלסקה לתחנת המשטרה הסמוכה לאזור מגוריהם, כדי להגיש תלונה על "מקרה חריג" שהתרחש בביתם. לא הגיע מידע לתקשורת על התלונה אותה ביקשו להגיש במשטרה.

>> "לא סיפרתי לה בדייט הראשון שאני הומו"

>> "כל לילה בתל ברוך יכול להיות הלילה האחרון בחיים שלך"

כשיצאו מהתחנה, שניים מהשוטרים תקפו את עו"ד סאיחס מילולית. שוטר שלישי שאת זהותו מסרבת המשטרה למסור, הכה אותו בראשו מאחור. כשהוא שרוע על הקרקע, המשיכו שלושת השוטרים להכות אותו.

אלסקה בת ה-23 ניסתה להגן על אביה מהשוטרים התוקפים, אחד מהם תקף אותה באגרוף לפנים. שאר השוטרים בתחנה עמדו מנגד ולא עשו כלום כדי להפסיק את התקיפה. האב ובתו נלקחו חזרה לתחנת המשטרה, שם נתבקשו למסור את חפציהם והושפלו בידי המשטרה, בעיקר על רקע מגדרי. אחד השוטרים צעק לעבר סאיחס: "תתמודדי עם זה כמו גבר".

עוד מדווחים כי עו"ד סאיחס נלקח באותו אירוע לשיחת איומים במשרדו של מנהל התחנה ג'וני הרננדס, שם נאמר לו "תתפללי לאלוהים שאני לא אפגוש אותך לבד ברחובות בלילה”. בכל כלי התקשורת בוונצואלה נעשה שימוש בשמו הקודם של סם (סמנתה) ובהם הוצג כאישה.

כשקרובת משפחה של סם, עו"ד גרסיאלה סאיחס, פנתה למשטרה בטענה שפגעו בחוק הטבעי במדינה לזכותן של נשים לחיים ללא אלימות, ראש התחנה הרננדז החזיר בכעס: “אם את רוצה עכשיו לטעון בשם חוקי המגדר, אז פתאום את אישה?”.

התקרית התרחשה ב-31 לינואר, אולם רק עכשיו הותר לפרסם את פרטיה. הארגון האזרחי המדווח הגיש תלונה על תקיפת סאיחס, על בסיס זכויות הפרט לחיים ללא אפליה על בסיס נטייה מינית, כפי שמצוין בחוקה בוונצואלה.

>> גאים בפריפריה: "הכי קל לוותר ולברוח לתל אביב"

>> בכורה בלעדית: המנון הגאווה (הלא רשמי) של 2017