אין תמונה
מחזיקים ידיים, מסתובבים ומשחקים ביחד

זוג פינגווינים אפריקאים מגן החיות של טורונטו, יופרדו בקרוב – על מנת שיוכלו להזדווג עם הנקבות בגן ולממש את ייעודם – הבאת פינגווינים קטנים לעולם.

הזוג החביב מראה סימנים של חיבה וידידות באופן שמעלה שאלות בנוגע למיניותם, מרגע שהגיעו לגן החיות לפני מספר חודשים.

מתחבקים ומשחקים ביחד 

לפי "הטורונטו סטאר" שדיווח על המקרה, לשני הפינגווינים יש גנים איכותיים, ולכן מנהלי גן החיות אינם יכולים לוותר עליהם לצורכי הזדווגות, בעיקר משום היותם של הפינגווינים האפריקאים זן נכחד.

אין תמונה
פדרו מחזר אחרי באדי, או אולי זה הפוך?

באדי, בן 20 ופדרו בן ה- 10 – ששניהם נולדו בהיותם בשבי, הגיעו לגן החיות בטורונטו מארה"ב במאי האחרון, ומייד יצרו קשר מיוחד.
בין היתר, דואגים השניים לבטא את חיבתם ההדדית בדרכים שונות: הם מגנים על הטריטוריה שלהם כשהם ביחד ומחבקים זה את זה."הם עשו סימנים של חיזור כמו שנהוג בין הזכרים והנקבות בגן. הם מתבודדים כל לילה", אומר אחד מעובדי גן החיותלמרות שלא נוהגים להשתמש במילים "הומו" ו"סטרייט" כדי לתאר את מיניותם של הדיירים בגן החיות, מערכת היחסים בין באדי ופדרו הפכה לשיחת היום בגן החיות. "לא היו לנו פינגווינים אפריקאיים מאז 1993 – כך שכל זה חדש לנו", מסר עובד נוסף בגן.

מנהל גן החיות, ג'ו טורז'וק מסר, כי מדובר במצב מסובך, אבל ברור לכולם שהם נמצאים בסוג מסוים של מערכת יחסים אוהבת. "ככל הנראה, הם החלו את הקשר ביניהם עוד בגן החיות באוהיו, והם ממשיכים אותו אצלנו בקנדה".

במהלך היום נוהגים 12 הפינגווינים – שישה זכרים ושש נקבות, לשחות ולשחק ביחד בבריכה בהסגר בו הם מצויים, להנאתם של הצופים שמגיעים לגן החיות.

לא הפינגווינים הגאים הראשונים: רוי וסילו היו לפניהם

פדרו ובאדי אינם הפינגווינים הגאים הראשונים. בשנת 2009, דגרו שני פינגווינים זכרים על ביצת גוזל בגן החיות סנטרל פארק בניו יורק, עד שנולדה טנגו. בהמשך גידלו זוג הפינגווינים, רוי וסילו, את הציפור הקטנה וחיו ביחד. ספר ילדים, שיצא בעקבות הניסוי, הפך לאחר מכן לרב מכר.

אין תמונה
באדי ופדרו - סיפור אהבה

גני חיות רבים ביפן, גרמניה ובאורלנדו, דיווחו כי הבחינו בקשרים ייחודיים בין זכרים פינגווינים.

מערכת היחסים בין פדרו ובאדי נתמכת במחקר שהתפרסם באפריל באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, שמצא כי ציפורים יכולים לנהל מערכת יחסים הומוסקסואלית.

החוקרים מצאו, כי כאשר גדלו בחברת בני מינם בלבד, יותר ממחצית מהציפורים הזדווגו זה עם זה. כשצירפו פינגווינים נקבות, חמישה מתוך שמונת הזכרים התעלמו מקיומן והמשיכו לחזר אחר בני מינם.
"מתצפיות רבות שניהלתי, ראיתי כי מערכות היחסים בממלכת החיות הנה מורכבת בהרבה מאשר קשר בין זכר ונקבה לצורך התרבות", מסרה ד"ר ג'ולי, החוקרת הראשית.

"חיות רבות מנהלות מערכת יחסים אינטימית, באופן שדומה למערכת יחסים הומוסקסואלית. על סמך מחקרים רבים, ברור לנו כי גם בקרב הג'ירפות, הדולפינים והקופים קיימת התופעה", הוסיפה.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?