אלבירה בפטיסטב, סבתא בת 64 מבריסטול באנגליה, נשלחה ל-4 חודשי מאסר אחרי שהטרידה במשך חודשים ארוכים את דין גריפין ואנדרו נייט, זוג הומואים שגרו בשכנות אליה. במהלך המשפט, שמעה השופטת כיצד אלבירה קיללה את בני הזוג, תלתה פוסטרים פוגעניים ומסיתים והשמיעה פעם אחר פעם שיר אלים המעודד ירי לעבר גברים הומואים.

"היא מילאה את החיים שלנו בייסורים", כתב גריפין בהצהרה שנקראה על ידי אליסון מיי, עורכת הדין של בני הזוג. "היה נדמה שהיא מסתכלת עלינו כל הזמן. לא יכולנו להשתמש בחצר כי היא הייתה עוקבת אחרינו. לא יכולנו לישון בלילה ומערכת היחסים שלנו סבלה מאוד בגללה. היינו כל הזמן על הקצה, לא הצלחנו להרגיש בנוח בתוך הבית שלנו. אהבנו את הדירה ההיא, אבל ידענו שלא נוכל להישאר בגלל ההתנהגות שלה. חווינו שנאה בעבר, אבל לא ברמה הזאת. היא הייתה אגרסיבית וגרמה לנו לעזוב את הדירה, זה רק מראה כמה הדבר הזה השפיע על חיינו". 

מסע ההתעללות של אלבירה החל במאי 2019, אז החלה לצעוק עליהם בליווי קללות הומופוביות חריפות. באחד הימים, היא השמיעה לפחות שבע פעמים את השיר "בום ביי ביי", שיר הומופובי אלים בו יש שורה המעודדת ירי לעבר גברים הומואים. אלבירה הפסיקה להשמיע את השיר רק אחרי שכוחות משטרה הגיעו לביתה ואילצו אותה לעשות זאת. בתקרית אחרת, היא זרקה לעברם טמפון מלוכלך וצעקה "לכו להזדיין". 

ההתנהגות של אלבירה הובילה את בני הזוג למשבר נפשי. "הייתי חרד לחזור הביתה ואף פרצתי בבכי מספר פעמים", מסר נייט. "נאלצנו לעזוב את הבית בגלל ההתנהגות שלה ואני נמצא בטיפול נפשי מאז. היא נהנתה לראות אותנו סובלים. למה בן אדם מתנהג בצורה כזאת?". 

בגלל התנהגותה, אלבירה נעצרה בחודש אוגוסט ושוחררה בערבות. כחלק מתנאי השחרור, נאסר עליה ליצור עם בני הזוג קשר או לנגן את השיר האלים, אבל היא המשיכה בהתנהגותה האלימה בדרכים אחרות. אלבירה תלתה פוסטרים הפונים לביתם של בני הזוג, בהם נכתב בין היתר "חיים ארורים חייבים להישרף בגיהנום ביום הדין". 

שרה טורלנד, עורכת הדין של אלבירה, אמרה לבית המשפט כי הנאשמת, לה 10 ילדים ויותר מ-20 נכדים, כופרת בכל האשמות. "אלבירה מספרת שזו לא הייתה דרך חד סטרית וגם המתלוננים השליכו חפצים אל חצר ביתה, כמו חצץ. היא מרגישה שהיא הקורבן בכל הסיטואציה", אמרה טורלנד. "זו לא מישהו שמופיעה בפני בית המשפט באופן קבוע ומעולם לא הייתה לה בעיה עם שכנים אחרים. היא בסיכון מאוד נמוך לחזור על מעשים אלה". 

שופטת בית המשפט המחוזי בבריסטול השתכנעה כי התנהגותה נבעה מהעוניות שלה כלפי הנטייה המינית של בני הזוג ותיארה את קמפיין השנאה של אלבירה כ"קיצוני". "התנהגותה עוררה באחד מבני הזוג חרדה כל כך קשה, שהוא נמנע לצאת מביתו, ולמרות התערבות המשטרה קמפיין השנאה שלה נמשך", אמרה השופטת. "כאמא לעשרה וסבתא ליותר מ-20 נכדים, הייתי מצפה ממך להבין את חשיבות הבריאות הנפשית של אנשים ואיך צריך לכבד אותם".