חברת טיקטוק העולמית הודיעה אתמול (רביעי) כי היא מעדכנת את הגדרות הפלטפורמה לתוכן המכיל שנאה, מה שיהפוך את הרשת החברתית לבטוחה יותר עבור 800 מיליון המשתמשים שלה. בעבר אסרה הפלטפורמה על תכנים המכחישים שואה או טרגדיות אלימות אחרות, אבל מעתה היא מתכוונת להסיר מהרשת החברתית תכנים המכילים גם רמיזות אנטישמיות, השמצות נגד הקהילה הגאה, תכנים שמעודדים טיפולי המרה או רומזים כי נטייה מינית היא לא נטייה מולדת. 

בנוסף, החברה תשפר את הכלים ואת אמצעי האכיפה נגד תוכן שכזה ותסיר גם תכנים פוגענים מרומזים, שלכאורה לא מפרים את כללי הקהילה. במסגרת מקצה השיפורים, החברה מתכוונת להכשיר את הצוותים לזהות מתי תוכן שמתויג כפוגעני משמש למעשה להעצמה או זיכרון, ומתי שימוש במילים או סמל נועד לעורר שנאה. זה לא השינוי היחיד במדיניות הסרת התוכן של טיקטוק. מעתה, יוצרי התכנים שיוסרו יקבלו על כך הודעה ויוכלו לבקש מהצוותים לבחון שוב את החלטתם. 

"כל מה שאנחנו עושים בטיקטוק נועד כדי לספק מרחב בטוח לאנשים להביע את הרעיונות שלהם", אמר אלכס רולה, מנהל מדיניות בטיקטוק למגזין אטיטיוד, "קהילת הלהט"ב מהווה חלק חיוני בקהילת טיקטוק, ואנו מתמקדים בהגנה על המשתמשים שלנו מפני תוכן מזיק שעלול להפריע ליכולתם לחוות חוויה חיובית. ההנחיות שלנו מבהירות כי אין מקום לתוכן שנאה בפלטפורמה". 

ואם כבר הגעתם עד לפה - 5 כוכבי טיקטוק היסטריים שעושים אותנו גאים במיוחד

טיק טוק, לוגו, טיקטוק (צילום: BigTunaOnline, ShutterStock)
טיק טוק | צילום: BigTunaOnline, ShutterStock