>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
תן כיף. אובמה מתיידד עם לוקאס הקטן
נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ממשיך לסמן את עצמו כנשיא האמריקני הידידותי ביותר, עד כה, לקהילת הלהט"ב: ארצות הברית חוגגת היום (א') את יום האב, ואובמה החליט את העובדה שהחג חל בחודש הגאווה, והזמין לחגיגות הרשמיות של הבית הלבן זוג אבות ממישיגן ואת בנם הפעוט. החגיגות התקיימו כבר ביום שישי.

בישראל נחגג יום האם ב-ל' בשבט, יום פטירתה של הנרייטה סֹאלד, "האמא של התנועה הציונית" ומי שסייעה רבות לילדים יתומים שעלו ארצה בימי טרום המדינה. לימים, בשם הפוליטיקלי קורקט, הוחלט להסב את שמו של החג ליום המשפחה.

במדינות רבות בחו"ל, לעומת זאת, נהוג לחגוג הן את יום האם והן יום האב. כך גם בארצות הברית, שם נהוג לחגוג את החג ביום ראשון השלישי בחודש יוני, שחל היום.

"מקווה שההזמנה תתרום למאבק על השוויון במדינה"

לרגל החג, חיפשו בבית הלבן שני אבות המהווים "מודל למנהיגות פעילה". לשם כך מצאו את קנט ודייגו לאב-רמירס, תושבי בירת מישיגן, לאנסינג, הפעילים בארגון מועצת השוויון למשפחה. השניים הוזמנו, יחד עם בנם בן השנתיים וחצי, לוקאס, להיפגש עם הנשיא ולחגוג עמו את החג.

אין תמונה
משפחת לאב-רמירס בשערי הבית הלבן

"ההזמנה שקיבלנו היא בעלת משמעות מיוחדת עבורינו, בגלל שמישיגן לא מאפשרת להורה שני בן אותו מין לאמץ את בנו של בן זוגו", אמר קנט לעיתון לאנסינג סטייט ג'ורנל. "לצערנו, אנחנו לא מוכרים כשני ההורים של לוקאס, רק אחד מאיתנו.

"לכן, זה מאוד משמח שלמרות שהחוק במדינת מישיגן לא מכיר בשנינו כהורים החוקיים של לוקאס, בבית הלבן מצאו לנכון להזמין אותי ואת בעלי כשני האבות. אני חושב שמדובר באמירה חזקה מצדו של הנשיא, ואני מקווה שההזמנה תתרום למאבק על השוויון במדינה".

>> אבות גאים בישראל נלחמים למען שוויון זכויות