>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
בהצלחה. "הסיפור של יוסי"

הליגה נגד השמצה של הומואים ולסביות בארצות הברית (GLAAD) פרסמה בסוף השבוע את רשימת המועמדויות שלה לפרס המדיה, שניתן מדי שנה עבור יצירות וגופי תקשורת שהציגו להט"בים וסיפורים שלהם בצורה חיובית ומעוררת השראה במהלך שנת 2013.

זו השנה ה-25 בה נערך הטקס ונשיאת GLAAD, שרה קייט אליס, אמרה כי במהלך השנים בהן מחולק הפרס, הוא הצליח לשנות ולעצב מחדש את תעשיית החדשות והבידור, ומהווה השראה לסיפורים וקווי עלילות מעוררי מחשבה שמניעים לקראת שיוויון.

"2013 הביאה עמה התקדמות עצומה עבור להט"בים ומשפחותיהם, והמועמדים שלנו יצרו ייצוגים וסיפורים שממשיכים לאתגר תפיסות שגויות, לנפץ סטראוטיפים ולשנות את לבבותיהם ומחשבותיהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם".

כאמור, GLAAD מחלקת פרסים בקטגוריות מדיה שונות. השנה, בקטגוריית "הסרט הטוב ביותר בהפצה מוגבלת" אפשר למצוא גם את "הסיפור של יוסי" (למרות שיצא רשמית ב-2012), סרט ההמשך ל"יוסי וג'אגר" של איתן פוקס, בכיכובם של אוהד קנולר ועוז זהבי. מועמד ישראלי נוסף הוא הסרט "עלטה" של מיכאל מאיר.

טריילר לסרט עלטה (תמונת AVI: mako)
מייצג נאמנה להט"בים. "עלטה" | תמונת AVI: mako

בקטגוריית הסרט הטוב ביותר בהפצה מסחרית" מועמד בין היתר "מועדון הלקוחות של דאלאס", שזוכה לציון מיוחד לשבח בזכות דמותו של ג'ארד לטו, שמגלם טרנסקסואלית החולה באיידס. בין המועמדים הנוספים בקטגוריה אפשר למצוא את הסרט "כחול זה הצבע החם ביותר" ואת "פילומינה". "מאחורי הפמוטים", סרט הטלוויזיה של סטיבן סודרברג על ליברצ'ה עם מייקל דאגלס ומאט דיימון, מועמד אף הוא בקטגוריה נפרדת.

אין תמונה
"מועדון הלקוחות של דאלאס"

הסדרה "כתום זה השחור החדש" זוכה אף היא לציון מיוחד בקטגוריית סדרה הדרמה הטובה ביותר בזכות השחקנית לוורן קוקס, שזכתה להיות הטרנסקסואלית השחורה הראשונה שגילמה בעצמה דמות טרנסקסואלית. וכך גם "האנטומיה של גריי" שהכילה עלילה של זוג טרנסקסואלים שנאבקים על הכרה מהוריהם. הסדרה Glee, שמכילה דמות קבועה של טרנקסקסואלית נמנית ברשימת המועמדויות, וכך גם הסדרות "משפחה מודרנית", "Orphan Black" ו-"ברוקלין 99".

אין תמונה
"כתום זה השחור החדש"

GLAAD מעמידה גם אנשים אינדבידואליים לפרס, כמו אלטון ג'ון וליידי גאגא, וכך גם תוכניות דוקומנטריות, תוכניות אירוח ("אלן דג'נרס"), סדרות ריאליטי ("פרויקט מסלול"), כמו גם עיתונים, גופי הפצה ובלוגים. טקס חלוקת הפרסים עצמו יתקיים משום מה פעמיים, ב-12 באפריל בלוס אנג'לס וב-3 במאי בניו יורק.

לרשימת המועמדויות המלאה