במשך שנים הולך וגדל הטרנד במערב התיכון בארה"ב להפלות במתן שירותים להט"בים על רקע "אמונות יקרות ללב" של חברי הכנסיות השונות, ניסוח שחוזר על עצמו ועובד כמקבילה לניסוח הישראלי "רגשות הדתיים"ממקרה הקונדיטור המפורסם שסירב להכין עוגה לחתונה גאה (ואגב, זכה במשפט), ועד סירוב מבתי ספר פרטיים לקבלת ילדים ממשפחות גאות - הכל נעשה בשם רגשות הדת.

מכיוון שהכנסייה אינה נחשבת למוסד ציבורי, החוק הפדרלי להגנת האוכלוסייה הלהט"בית מפני אפליה לא חל עליהן בהכרח. לאחרונה עלה לכותרות בארה"ב סיפורו של גסי גודמן מטנסי, שמצביע על הרחבת תחום המאבק של הכנסייה.

אביו של גסי גודמן חולה מאוד ונוטה למות. בצוואתו ביקש רק שני דברים ללוויה; הראשון הוא שגסי בנו ישיר בלוויה את The Anchor Holds, שיר קאנטרי נוצריוהשני הוא שהטקס יערך בכנסיה הבפטיסטית בעיר סוויט-ווטר, טנסי, היא הכנסייה הראשונה שהייתה לו לקהילה.

מקרה מצער קרה כאשר גסי פנה אל הכנסייה עם בקשת אביווהבין מאבי הכנסייה גיי סקראגס, ומכמה חברים בה, שלא הוא ולא הארוס שלו ברנדון סמיטי, יוכלו לקחת חלק בלוויה בגלל נטייתם המינית.

גודמן מסר לתקשורת: "אם באיזושהי דרך אשתתף בלוויה, הטקס לא ייערך שם". הכנסייה נתנה לגסי את האפשרות ללוות את גופת אביו במקום, בתנאי שינכח במקום לבדו, ללא בן זוגו, ולפני טקס הלוויה שיערך בלעדיו אם יבחר בדרך זו. האב סקראגס סירב להגיב לפרשה, ורק אמר שהוא ידבר "אחרי שאביו של גסי יונח בקברו".

>> 20 הדוגמנים הטרנסים הכי לוהטים בתעשייה

>> "קורים דברים בישיבות, יש שם סקס, זה סוד ענק"

אבל גודמן הצעיר לא מסוגל להבין זאת. "הם מענישים את אבא שלי על מה שעשיתי עם החיים שלי", הוא זועק, "זה לא אני שם בארון, זה הוא". גודמן מעיד שסיפר לאביו כי לא יוכל להיקבר בכנסייה שלו, "ראינו בפנים שלו שהוא נפגע כשסיפרנו לו". משפחתו מצאה מאז בית לוויה אחר, שבבוא הזמן יוכל גסי לשיר שם את השיר שביקש אביו.