>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ביג לייק. מארק צוקרברג חוגג
הסולידריות שמפגינה גוגל עם הקהילה הגאה היא משהו שאנחנו רואים כבר לפחות חמש שנים. אולם, נראה שכעת גם בפייסבוק מבינים את ערכה של הכלכלה הוורודה. לצורך קידום יחסי הציבור בנושא, ניצלו ברשת החברתית את העובדה שהמייסד והבעלים, מארק צוקרברג, מפורסם ברחבי העולם – ושלחו אותו לעשות "תרימי" על הקרון של פייסבוק במצעד הגאווה בסן פרנסיסקו.

 

אל צוקרברג (ואם נשוויץ לרגע, יהודי כשר למהדרין, כידוע) הצטרפו לא פחות מ-700 עובדות ועובדי פייסבוק, שרקדו, פיזזו והביעו תמיכה בשוויון זכויות.

הצועדים חוגגים את ביטול ה-DOMA

כמו מצעדי גאווה רבים ביבשת, גם בבירת הגייז האמריקנית עמד מצעד הגאווה בסימן חגיגות הניצחון על פסיקת בית המשפט העליון של ארצות הברית שביטל את ה-DOMA – הפקודה להגנת הנישואים בארצות הברית, אשר מיסדה אפליה כלפי זוגות בני אותו מין.

חברת גוגל, שמדי שנה מציגה משלחת מכובדת למצעד בסן פרנסיסקו, הביאה 1,400 עובדים שצעדו מטעמה. במהלך השבועות האחרונים הכינה גוגל ביצת פסחא גאה בדמות צביעה של שורת החיפוש בצבעי הגאווה. ביצת הפסחא עדיין מופיעה, נכון לכתיבת שורות אלו, מיד עם חיפוש של מילים ומונחים באנגלית הקשורים לנושא הגאווה.

בנוסף, ביום שישי האחרון הכינה גוגל הפתעה לגולשיה הגאים באתר שיתוף הווידאו הפופולרי יוטיוב. כל מי שנכנס ביום שישי האחרון ליוטיוב, יכול היה למצוא לב בצבעי הקשת. מעבר עם העכבר על הלב הקפיץ הודעה באנגלית ובה כתוב: "יוטיוב חוגגת גאווה עם קהילת הלהט"ב". לחיצה על הלב הכניסה את הגולשות והגולשים אל הסרטון שנכנס לספוטלייט היומי, תחת ההאשטג: #ProudToLove (גאים לאהוב).