גדול יותר וטוב יותר: ממו פאצ'ינו ולאנס מאייר, בני זוג מוויסקונסין בארצות הברית, קיבלו בחודש שעבר הודעה מאיגוד בעלי הבתים בו הם חברים כי למרבה הצער הם ייאלצו להוריד את דגלי הגאווה אשר מתנוססים מחוץ לביתם מאז 2016. 

הדרישה הזו לא נבעה מהומופוביה והייתה גורפת כלפי כל תושבי השכונה, זאת משום שבשנה האחרונה כמעט כל בית הניף דגל כלשהו, מה שהפך את השכונה המנומנמת למתוחה במיוחד. "בגלל שחלק מהשכנים תלו דגלים של מחאת Black Lives Matter וחלק תלו דגלים התומכים במשטרה, האיגוד החליט כי מעתה יהיה ניתן לתלות בשכונה רק דגלי ארצות הברית", כתב פאצ'ינו בפוסט שהפך ויראלי ברדיט. 

יום אחרי שההחלטה נכנסה לתוקף, בני הזוג ניסו להשאיר את הדגל בתקווה שאיש לא ידווח על כך, אבל הניסיון הנואש לא צלח והם בסופו של דבר נאלצו להוריד אותו. פאצ'ינו ומאייר סיפרו שלא לקחו באופן אישי את ההחלטה של האיגוד, אבל ציינו כמה חשובה להם הנראות הגאה. לכן, הם החליטו לחשוב מחוץ לקופסה ומצאו פתרון יצירתי ומתוחכם שיאפשר נוכחות של דגל הגאווה, בלי שום דגל. 

בית הגאווה של ממו ולאנס (צילום: imgur)
בית הגאווה של ממו ולאנס | צילום: imgur

"עברנו על החוקים החדשים ושמנו לב שאין שום בעיה עם תאורה, אז קנינו שישה גופי תאורה צבעוניים ושטפנו את כל הבית שלנו בצבע", סיפרו בני הזוג וצירפו תמונה עוצרת נשימה של המיצג החדש. "זה קצת פחות מעודן כמו הדגל הקטן שלנו, אבל זה הרבה יותר כיף עבור כל מי שמתלונן על הדגל עצמו ועל מה שהוא מייצג". 

למרבה השמחה, תושבי השכונה לא כעסו על המחשבה היצירתית של בני הזוג שעקפה את החוקים. "אנחנו לא מנסים לתקוע את זה בפרצוף של אף אחד", אמר פאצ'ינו לכלי תקשורת מקומי. "אנחנו לא מרגישים מותקפים בקהילה שלנו, זאת פשוט הייתה דרך כיפית עבורנו להראות את האינדיבידואליות שלנו מבלי להפר את החוקים של האיגוד". עכשיו בבקשה תעשו את מה שעשיתם על כל הבתים בישראל. תודה.